Wprowadzając do diety pełnowartościowe, odpowiednio zbilansowane posiłki dbamy o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Ich przygotowywanie powinno opierać się o nieprzetworzone i pozbawione chemii spożywczej produkty. Warto wyrobić w sobie nawyk czytania etykiet i kupować tylko te artykuły spożywcze, które nie zawierają w składzie konserwantów, barwinków i polepszaczy smaków. Dobrze też znaleźć sprawdzonego dostawcę sezonowych warzyw i owoców, który będzie w stanie zagwarantować, że nie stosuje oprysków, a uprawa jest ekologiczna.

 

Zdrowy tryb życia i właściwe odżywianie wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia człowieka. Większa świadomość konsumentów sprawia, że nawet pomimo braku czasu, starają się wybierać ekologiczną żywność i na jej bazie samodzielnie przygotowywać posiłki dla siebie i swojej rodziny.

Chęć dostarczania najbliższym zdrowych produktów sprawia, że często decydują się też na samodzielne przygotowywanie soków. W ten sposób mogą sami wybierać składniki i wpływać na  skład i jakość soku. Do tego jednak niezbędne jest odpowiednie urządzenie. Z uwagi na ilość wartościowych składników odżywczych w wyciśniętym soku najodpowiedniejsze do tego celu są wolnoobrotowe wyciskarki do soków.

 

Urządzenie wolnoobrotowe

Jeśli poszukujesz dobrego urządzenia do domowej produkcji soków na własny użytek, zwróć uwagę na wyciskarki wolnoobrotowe. Zastosowana w nich technologia wymusza kilkuetapowe wyciskanie soku, przez co jest on znacznie gęstszy i bardziej treściwy niż ten, który można otrzymać przy użyciu sokowirówki. Co ważne zawiera też więcej witamin, minerałów i innych ważnych dla naszego zdrowia składników odżywczych.

 

Hałas

Wyciskarki wolnoobrotowe pracują bardzo cicho. Wystarczy zaledwie 50 obrotów na minutę, by zapewnić efektywną pracę tego urządzenia. 50 dB. to hałas, jaki towarzyszy ich pracy. Porównać można go do odgłosu cichej rozmowy. Sokowirówki pracujące na wysokich obrotach (ok. 1000 obrotów na minutę), generują hałas na poziomie 80 dB. Fakt, że wyciskarki wolnoobrotowe pracują znacznie ciszej, pozwala na ich stosowanie w różnych okolicznościach i o różnych porach dnia, bez zakłócania spokoju domowników.

 

Szerokie spektrum zastosowania

Wyciskarka do soków daje znacznie szersze możliwości zastosowania niż sokowirówka. Używać można jej do produkcji soków z owoców i warzyw, a także ziół i innych roślin jadalnych. Wyciskarka z powodzeniem wyciśnie sok z miękkich, mięsistych owoców, twardych lub włóknistych warzyw, jak i liści niektórych roślin. Dzięki temu zyskujesz możliwość przygotowania soku z marchwi, jabłka, sałaty, selera, winogron, pokrzywy i wielu, wielu innych. Sok z poszczególnych owoców i warzyw możesz dowolnie komponować i łączyć uzyskując w ten sposób różne smaki i możliwość różnicowania diety.

 

Oszczędność czasu

Wiele dostępnych na rynku wyciskarek nie wymaga już obierania warzyw i owoców ani ich krojenia. Wlot, którym wkładamy owoce do wyciskarki, jest na tyle duży, że większość wyciskanych warzyw i owoców mieści się w nim w całości. Nie ma też konieczności obierania warzyw ze skórki. Ta, po wyciśnięciu usuwana jest wraz z resztą odpadów, w postaci suchej pulpy.

 

Przechowywanie soku

Sok z wyciskarki wolnoobrotowej, w przeciwieństwie do tego, który uzyskujemy w sokowirówce, może być przechowywany w lodówce nawet do 48 h. Aby nie tracił cennych wartości odżywczych, wystarczy szczelnie go zamknąć. Sok z sokowirówki rozwarstwia się i traci cenne składniki odżywcze w ciągu kilku minut od przygotowania. Nadaje się zatem wyłącznie do natychmiastowego spożycia.

 

Dodatkowe możliwości

Z wykorzystaniem specjalnej przystawki do wyciskarki wolnoobrotowej można przygotowywać desery, lody i koktajle. Ich przygotowanie jest szybkie i proste, a otrzymane w ten sposób rarytasy zdrowe i pożywne.

 

Masło, mleko, co tylko chcesz

Przy pomocy wyciskarki przygotujesz nie tylko sok lub deser, ale także masło orzechowe lub mleko migdałowe. Możliwości takiej nie dają sokowirówki.

 

Dziecinnie proste

Wyciskarka wolnoobrotowa jest na tyle prosta w użyciu, że z jej obsługą radzą sobie już nawet najmłodsi. Wystarczy kilkuminutowa instrukcja, by samodzielnie potrafiły przygotowywać pożywne soki. Zalecamy jednak, by nadal odbywało się to pod czujnym okiem dorosłych.

 

Wydajność

W wyciskarce do soków możesz uzyskać nawet do 35% więcej soku niż w sokowirówce. Wysoka wydajność urządzenia przy częstym przygotowywaniu soków przekłada się na znaczne oszczędności.

 

Czyszczenie

Wyciskarki do soków są nie tylko proste w obsłudze, ale także łatwe do czyszczenia. Dzięki temu ich wykorzystanie nie jest kłopotliwe i nie zniechęca koniecznością żmudnego czyszczenia.

Wolnoobrotowa wyciskarka do warzyw i owoców to mądra inwestycja w zdrowie swoje oraz najbliższych. Szerokie możliwości wykorzystania oraz łatwość obsługi zachęcają do jej częstego użytkowania. Oszczędności, jakie możesz dzięki temu poczynić, wpływają na szybki zwrot inwestycji.

Więcej o wolnoobrotowych wyciskarkach do warzyw i owoców przeczytasz na https://wyciskarkisokow.pl.