Decydując się na obóz sportowy, warto zaopatrzyć się w podstawowe elementy wyposażenia bagażu pozwalające na komfortowe przeżycie dni pełnych intensywnego wysiłku fizycznego. Z uwagi na to, iż bardzo często pojawiają się pytania odnośnie tego, co należy zabrać ze sobą na taką wyprawę, należy zapoznać się z 5 wskazówkami dotyczącymi tego co powinno znaleźć się w walizce.

 

Co zabrać na obóz sportowych – 5 podstawowych rzeczy

Jako niezbędnik powinno wziąć się pod uwagę co najmniej kilka kompletów ubrań i bielizny więcej choćby z tego względu, iż na takim obozie można spodziewać się wzmożonej aktywności fizycznej — nawet kilka razy dziennie. Każdy uczestnik obozu aby czuć się komfortowo powinien za każdym razem mieć możliwość przebrania się w czyste i nieprzepocone ubrania.

 

Kosmetyki do mycia

Z racji tego, iż osoba będąca na obozie sportowym poddawana jest stałemu wysiłkowi fizycznemu – oznacza to, że prysznic lub kąpiel również będzie brana w zwiększonej częstotliwości. Warto więc zaopatrzyć się w większą ilość środków do mycia takich jak np. szampon, płyn do kąpieli lub nawet zwykłe mydło w kostce. Najlepszym wyborem będą jednak antybakteryjne preparaty, które zapewnią ochronę ciała przed bakteriami występującymi w publicznych toaletach.

 

Torba sportowa

Obóz sportowy wymaga od uczestników stałej gotowości do działania – dlatego jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest torba, w której można przenosić swoje niezbędne rzeczy jak np. odzież lub zmienne obuwie, a także wodę i pożywienie. Torba na obóz sportowy jest niezbędnym akcesorium, bez którego nie powinno się wyjeżdżać na jakąkolwiek wyprawę.

 

Ciepła odzież sportowa

Należy jednak pamiętać, że obozy sportowe to nie tylko swego rodzaju sprawdzenie samego siebie, ale także nieco rozrywki. Ze względu na występowanie wieczornych zabaw, dyskotek lub seansów filmowych, warto także zaopatrzyć się w cieplejszy strój na luźne wieczory w gronie znajomych lub po prostu schludne ubranie.

 

Latarka

Jako że obóz sportowy często odbywa się poza granicami miasta, uczestnicy mogą także zaopatrzyć się w przenośną latarkę, która umożliwi bezpieczne poruszanie się po zmroku.

Reasumując, pięć podstawowych elementów, które powinno się ze sobą zabrać na obóz sportowy to przede wszystkim porządna torba, dodatkowa bielizna i odzież, większa ilość kosmetyków do mycia ciała oraz ewentualna latarka przenośna.

 

O czym dodatkowo pamiętać podczas pakowania się na obóz sportowy?

Warto wspomnieć także o możliwości skorzystania z poradników, które pokazują, jak można efektywniej się pakować, tak, aby zminimalizować zużycie miejsca w torbie lub w walizce. Dzięki temu można spakować większą ilość rzeczy oraz utrzymać je w porządku, aż do czasu przyjazdu na miejsce zbiórki. Zdecydowanie należy za każdym razem odpowiednio przygotować się do wyjazdu na obóz sportowy – nie tylko psychiczne, ale i pod względem odpowiedniego wyposażenia bagażu.