Jesteś osobą zmotoryzowaną, często korzystając z samochodu? Czy wiesz, że możesz skorzystać z atrakcyjnych ofert bankowych dedykowanych właścicielom pojazdów? Sprawdź, co na Ciebie czeka.

 

Chociaż w Polsce działa kilkanaście banków, nie wszystkie instytucje zasługują na miano „banku przyjaznego kierowcom”. Tylko nieliczne mają specjalne oferty dedykowane osobom zmotoryzowanym. Warto z nich skorzystać, aby nie tylko zaoszczędzić, ale i skorzystać z produktów finansowych na preferencyjnych warunkach.

 

Bank dla kierowcy – co oferuje?

Bank dla kierowcy powinien wychodzić naprzeciw potrzebom właścicieli pojazdów. Dlatego w ofercie – poza standardowymi produktami – nie powinno zabraknąć typowych produktów dla kierowców.

  • Darmowe konto osobiste

Bezpłatne konto osobiste jest już standardem w większości banków. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na brak opłat za prowadzenie rachunku, ale i dodatkowe koszty.

Istotną rolę odgrywają: bezpłatne przelewy wychodzące, bezpłatne wypłaty z bankomatów, korzystanie z karty płatniczej bez opłat itp.

  • Zwrot wydatków za paliwo

Wydatki związane z tankowaniem pojazdu stale rosną. Dobry bank dla kierowców powinien wychodzić naprzeciw tym problemom, proponując tzw. cashback. Możliwość uzyskania zwrotu za paliwo – rzędu 5-10% pozwala poczynić spore oszczędności.

Z taką akcją promocyjną wychodzi Toyota Bank w ramach Moto Konta. Zakładając rachunek osobisty i instalując aplikację „Tankuj korzyści” na smartfonie można liczyć na:

  • o cashback do 10%
  • o bony paliwowe
  • o zwrot pieniężny w wysokości 600 zł.

Benefity są dostępne po spełnieniu konkretnych warunków ustalonych w regulaminie.

  • Finansowanie na korzystnych warunkach

Kierowcy bardzo często myślą o zmianie samochodów na nowe, dlatego wykazują zainteresowanie np. kredytami bankowymi lub leasingiem konsumenckim.

Bank kierowcy powinien nadążać za oczekiwaniami, proponując limity w rachunku bankowym, kredyty samochodowe na nowe i używane auta itp.

Ciekawym rozwiązaniem są kredyty TCM w ramach tzw. efektywnego cyklu wymiany pojazdów. Dzięki niskiej wpłacie własnej i niskim ratom, można użytkować samochód bez konieczności angażowania środków własnych. Zaś po zakończonej umowie – wymienić pojazd na nowy.

Wybierając bank przyjazny kierowcom, zwróć uwagę nie tylko na zakres oferowanych usług. Liczy się także obsługa klienta – fachowa, rzetelna i dostępna 24 h na dobę.