Część banków działających na polskim rynku od dłuższego czasu ma w ofercie private banking, czyli usługi skierowane do najmożniejszych klientów. Na co mogą liczyć klienci, którzy po spełnieniu warunków stawianych przez banku, mogą skorzystać z bankowości prywatnej?

 

Bankowość prywatna – tylko dla najbogatszych?

Gdy mowa o bankowości prywatnej, to trzeba pamiętaj, że w przypadku banków działających na polskim rynku sytuacja jest szczególna. Dlaczego? O ile banki działające na Zachodzie Europy faktycznie proponują bankowość prywatną wyłącznie najbogatszym, to te, które oferują swoje usługi na polskim rynku, nie tylko obniżają wartość majątku, jakim musi wykazać się potencjalny klient, lecz także mają wiele propozycji dla przedsiębiorców.

Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z bankowości prywatnej, to musisz wiedzieć, że masz ogromne możliwości. Na rynku działa wiele banków proponujących profesjonalną opiekę klientom posiadającym spory majątek. Jednym z takich banków jest Lion’s Bank (szczegóły na: https://www.lionsbank.pl/).

 

Więcej niż osobisty doradca

Zarządzanie sporym majątkiem wymaga wiedzy. W tym przypadku nie wystarczy też ogólna wiedza o instrumentach finansowych pozwalających pomnażać majątek – konieczne jest baczne obserwowanie rynku i zmian na nim zachodzącym. Właśnie dlatego w ramach bankowości prywatnej banki oferują klientom opiekę doradcy – osoby mającej sporą wiedzę na temat inwestowania i zarządzania majątkiem. Z pomocą takiego profesjonalisty bez trudu można stworzyć zróżnicowany, czyli bezpieczny portfel inwestycyjny.

Osobisty doradca to nie wszystko, na co może liczyć zamożny klient, który udaje się do banku – nie można zapomnieć o prestiżowych kontach i platynowych kartach płatniczych.

Przykładem rachunku bankowego, o otwarcie którego może zawnioskować zamożny klient, jest np. Konto Lion’s Excellence (więcej: https://www.lionsbank.pl/konto-lions-excellence). W ramach tego konta klient może liczyć na:

  • oprocentowanie środków w wysokości do 2,40% w skali roku z comiesięczną kapitalizacją odsetek,
  • swobodny dostęp do zgromadzonych środków, przy czym ewentualna ich wypłata nie spowoduje utraty naliczonych już odsetek,
  • jeden darmowy przelew krajowy w miesiącu.

Za założenie tego rachunku bankowego klient nie zapłaci ani złotówki.

 

Ekskluzywna karta płatnicza, czyli…

…Lion’s Bank Master Key World Elite MasterCard (więcej: https://www.lionsbank.pl/karta-master-key). Tę kartę mogą otrzymać klienci Lion’s Banku. Jest ona przy tym niezwykła, bo wyróżnia się nieregularnym kształtem. To jednak nie wszystko, bo:

  • wykonano ją ze stopu metali: cynku, niklu i miedzi,
  • ważny 25 gramów,
  • jest pierwszą w Europie kartą zorientowaną pionowo,
  • brakuje na niej 16-cyfrowego numeru.

Ponieważ karta została zaprojektowana w duchu minimalizmu, z pewnością spodoba się tym, którzy cenią sobie właśnie minimalistyczny design.

Powyższa karta to nie jedyna oferowana w ramach bankowości prywatnej. Ta jednak z pewnością najbardziej wyróżnia się wśród ekskluzywnych kart proponowanych klientom zamożnym. Czy ta karta znajdzie się również w twoim portfelu?