Poszukując sposobu nagrodzenia pracowników za ich ponadprzeciętny wkład w rozwój firmy szukamy odpowiednich sposobów, aby to zrobić. Awans? Ta grupa raczej jest z pewnością i tak na wysokim stanowisku. Dodatkowe pieniądze? No dobrze pieniądze zawsze się przydadzą, ale czy nie jest to trochę zorganizowane tak po prostu, aby było, czy nie chodzi nam o coś więcej? Świetnym sposobem na powiedzenie wielkiego dziękuję pracownikowi jest podróż motywacyjna. Na czym polegają i co warto o nich wiedzieć?

 

Incentive travel – dla kogo?

Incentive travel to najlepszy sposób na zmotywowanie oraz nagrodzenie kilku osób, oczywiście nie chodzi o cały zespół, żeby podróż motywacyjną proponowano wszystkim to nie byłoby w tym nic niezwykłego. Podróż incentive jest dla najlepszych, elitarnego grona pracowników, którzy się bardziej angażują i mają ponadprzeciętny wkład w działalność firmy. Oczywiście inny sposobem jest zabranie w taką podróż swoich kontrahentów, co też daje bardzo dobre wyniki.

 

Incentive travel – czym jest?

Podróże incentive to ekskluzywne i drogie wycieczki, odbywające się często do dalekich a nawet egzotycznych krajów. Program incentive musi zapadać pracownikowi w pamięć oraz pozostawiać wiele ciekawych i przyjemnych wspomnień. Zorganizowane dla pracowników zwiedzane miejsca powinny być niedostępne dla innych turystów, a atrakcje ekskluzywne i czasami nawet niebezpieczne jak np. skoki ze spadochronem. Dodatkowy wpływ na sukces podróży incentive może mieć uczestnictwo w imprezach o znaczeniu międzynarodowym – koncertach, wyścigach F1, bądź spotkania z osobami znanymi.

 

Organizacja wycieczki motywacyjnej?

Należy przy tym pamiętać, że incentive travel to bardzo trudna do samodzielnego zorganizowania odmiana turystyki, która musi uwzględniać atrakcyjną lokalizację, komfortowe warunki, złożony oraz intrygujący program rozrywkowy. Ważne są też dodatkowe, niezwykłe wydarzenia, które odróżniają incentive od zwyczajnej turystyki. Dlatego najlepiej poświęcić jest organizację tego typu podróży doświadczonym i specjalizującym się w tym biurom podróży oraz agencjom eventowym. Oczywiście same atrakcje, zwiedzanie ciekawych miejsc czy nawet dodatkowe wydarzenia to nie wszystko, co może oferować wycieczka motywacyjna. Często zawierają one też w sobie ciekawe szkolenia, warsztaty czy konferencje, które przeradzają się we wspólną zabawę i poprawiają komunikację wśród najlepszych współpracowników.

 

Korzyści pracownika

Korzyści jakie z takiej wycieczki wynoszą pracownicy to głównie odpoczynek, ale też dużo pozytywnych emocji oraz wspomnień, dlatego tak ważnym jest, aby tego typu podróże były pełne wrażeń. Pracownik w czasie incentive travel może oderwać się od pracy i swojej codziennej rzeczywistości.

 

Korzyści firmy

Jeśli chodzi natomiast o firmę to zyskuje ona przede wszystkim lojalnego i utożsamiającego się z firmą pracownika. W przedsiębiorstwie zmniejsza się fluktuacja pracowników, a jego wizerunek nabiera pozytywnych rumieńców. Zwiększa się też motywacja i efektywność pracy wszystkich podwładnych, dlatego, że widząc i słysząc jak świetna była podróż motywacyjna, nawet pracownicy, którzy na niej nie byli, chcą się załapać na nią przy kolejnej okazji.

 

PA
Wyjazdy motywacyjne to świetna rozrywka oraz nagroda dla pracowników. Niezapomniany wyjazd motywacyjny zorganizujesz z bissole.pl/turystyka-motywacyjna-dla-firm/.