Mogłoby się wydawać, że spakowanie torby podróżnej na krótki wyjazd nie jest żadnym kłopotem. Nic bardziej mylnego! Wiele osób ma problem z określeniem, które rzeczy znajdują się na liście najpotrzebniejszych. Poniższe wskazówki z pewnością będą stanowić spore ułatwienie, a więc warto z nich skorzystać.

 

1. Wybór odpowiedniej torby

Zabranie ogromnej walizki na dwudniowy wyjazd nie jest zbyt dobrym pomysłem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w momencie, gdy nie ogranicza nas przestrzeń bagażowa mamy ochotę zabrać ze sobą o wiele więcej ubrań i akcesoriów, niż jest to konieczne. Mamy wolne miejsce, a więc sukcesywnie je wypełniamy. W konsekwencji nasz bagaż wygląda tak, jakbyśmy wyjeżdżali na tygodniowy urlop. Najlepiej jest zaopatrzyć się w niewielką torbę lub walizkę na kółkach, która będzie niezastąpiona podczas takich okoliczności. Nie musi ona kosztować majątku!

W ofercie marki Wittchen można znaleźć wysokiej klasy modele w atrakcyjnych cenach, a więc warto jest bliżej przyjrzeć się ofercie.

 

2. Odzież i obuwie

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaka odzież sprawdzi się najlepiej, ponieważ wszystko zależy od tego, kiedy i gdzie się wybieramy. Warto jest być przygotowanym na każdą pogodę – nawet, jeśli jest środek gorącego lata! Pamiętaj, że nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie ulewny deszcz lub burza. Jesienią lub zimą potrzebujemy zwykle nieco więcej odzieży, ponieważ nawet na krótkim spacerze może przemoknąć do suchej nitki. Suszenie odzieży lub obuwia trwa znacznie dłużej, niż latem, a więc dobrze jest posiadać ze sobą coś, co założymy w awaryjnych sytuacjach. Ułatwione zadanie mają ci, którzy podróżują własnym autem. Rzeczy „na zapas” można trzymać w bagażniku.

Wiadomym jest, że zabranie ze sobą tylko jednej pary butów nie jest dobrym posunięciem, jeśli planujesz zwiedzanie okolicy, czy też piesze wędrówki.

 

3. Kosmetyki i akcesoria

Z pewnością niejedna kobieta nie ma pojęcia, jakie kosmetyki zabrać ze sobą na weekendowy wypad. Znakomicie sprawdza się tutaj zasada „mniej znaczy więcej”. Oczywistym jest, że wiele pań nie chce rezygnować z nienagannego wyglądu, jednak dobrze jest zabrać ze sobą absolutne minimum. Trzy paletki z cieniami do powiek lub dwie maskary nie są niezbędne, a niepotrzebnie zajmują miejsce. Jeśli chodzi o produkty higieniczne (m.in. szampon, balsam, krem), to warto pomyśleć o próbkach. Opakowania o relatywnie niewielkiej pojemności są lekkie, poręczne, a jednocześnie nie odbierają cennej przestrzeni w walizce. Nie wyobrażasz sobie wyjazdu bez prostownicy, czy też lokówki?

W pierwszej kolejności zastanów się, czy musisz zabierać ze sobą takie urządzenia, czy przez dwa dni możesz nosić inną fryzurę.

 

4. Leki i środki opatrunkowe

Leki zawsze dobrze mieć przy sobie, a długość podróży nie ma większego znaczenia. Dotyczy to nie tylko medykamentów zażywanych na co dzień, ale również takich, które mogą pomóc nam w przypadku np. bólu gardła, biegunki, czy też wymiotów.

Ważne jest także to, aby posiadać środki opatrunkowe (m.in. plastry), które będą pomocne w przypadku skaleczenia, czy też odparzeń stóp.