W niewielkich łazienkach, które zazwyczaj są w blokach rzadko jest miejsce na dodatkowe sprzęty. Jeśli nie chcesz rezygnować z wygody, jaką oferuje suszarka do ubrań, warto wziąć pod uwagę zakup pralko-suszarki. Jest to urządzenie, które ułatwia życie i przyspiesza wykonywanie domowych obowiązków. Urządzenie zajmuje tyle samo miejsca, co pralka, więc z łatwością można je wkomponować w wystrój nawet naprawdę małej łazienki. To rozwiązanie ma jednak znaczne wady, o których musisz wiedzieć przed zakupem.

 

Jakie zalety ma pralko-suszarka?

Na stronie internetowej Paniagd.pl znajdziecie najpotrzebniejsze informacje przed dokonanie wyboru. Są tam testy oraz wszystkie za i przeciw dla poszczególnych rozwiązań.

Pralko-suszarka to przede wszystkim jednoczesna możliwość prania i suszenia ubrań. Bielizna nie będzie wisieć na kaloryferze. Suszarka nie zajmie dodatkowej przestrzeni, co docenią właściciele niewielkich mieszkań. Posiadanie jednego urządzenia nie wymaga niemal żadnych dodatkowych czynności. Nie trzeba przenosić prania z pralki do suszarki. Proces nastąpi automatycznie. Warto wspomnieć o dodatkowych udogodnieniach, w jakie urządzenie może być wyposażone. Jest to na przykład funkcja Eco Bubble, drzwi Add Wash czy programy parowe. Nowoczesna pralko-suszarka ma również możliwość sterowania poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie.

Jakie są wady pralko-suszarki?

Pralko-suszarka można wysuszyć mniej kilogramów prania, niż wyprać. Jednakże nie powinno stanowi to większego problemu, ponieważ 5 kilogramowy wsad to i tak dość dużo, nawet przy większej ilości domowników. Długość prania wraz z suszeniem może trwać nawet do 7 godzin. Ale po tym czasie pranie jest całkowicie suche i gotowe do prasowania. Ponadto nie będzie brzydko pachnieć wilgocią. Posiadanie pralko-suszarki obarczone jest ryzykiem zepsucia obu urządzeń na raz, pozostawiając użytkownika bez możliwości prania i suszenia zarazem. Należy również wspomnieć, iż pralko-suszarka ma również dość wysokie koszty eksploatacyjne.