Już od dłuższego czasu laptopy stanowią potężną konkurencję dla stacjonarnych komputerów.

 

Są wybierane bardzo chętnie nie tylko do użytku domowego, ale także do wielu firm. Na rynku dostępne są laptopy, których producentami są znane i mniej znane firmy. Wśród tych pierwszych są laptopy marki Apple. Komputery i laptopy Apple mają wiele zalet, ale mają też jedną wadę: są stosunkowo drogie. W przypadku firmy, która dopiero rozpoczyna działalność zakup nowego MacBooka może być zbyt dużym wydatkiem. Czy w takiej sytuacji warto kupić używany sprzęt?

 

Do różnych zadań

MacBooki to urządzenia, które w pracy biurowej znakomicie się sprawdzają. Mają nie tylko szybko działający i intuicyjny system operacyjny Mac OS, ale także doskonały ekran. Ich zalety cenią nie tylko osoby, które wykorzystują laptopa przede wszystkim jako maszynę do pisania, ale także osoby, które w pracy zajmują się projektami graficznymi czy obróbką zdjęć. Do tego większość nowszych modeli MacBooków to urządzenia, które mają naprawdę bardzo pojemną baterię. Bez konieczności ładowania można pracować na laptopie przez co najmniej 4 godziny. Aluminiowa obudowa jest bardzo trwała, w przypadku MacBooka do biura jest to dodatkowy, bardzo duży plus. Do tego sercem MacBooków są naprawdę bardzo szybkie procesory najnowszej generacji.

 

Czy warto inwestować w zakup używanego MacBooka?

Z uwagi na to, iż używany MacBook kosztuje sporo mniej niż nowy, jest to opcja, którą warto wziąć pod uwagę. Laptopy marki Apple wyróżniają się stosunkowo długą żywotnością, używany MacBook na pewno w biurze posłuży jeszcze przez długi czas. Oczywiście nie można wykluczyć, że sprzęt ulegnie awarii, dlatego też decydując się na zakup używanego laptopa czy to do firmy, czy do użytku domowego warto wybierać sprawdzonego sprzedawcę. Renomowany sprzedawca używanych laptopów udziela gwarancji na oferowany przez siebie sprzęt.

MacBooki to laptopy zaliczane do klasy biznesowej. Kosztują sporo, ale mają mnóstwo zalet. Dla wielu jednak osób cena nowych MacBooków może okazać się jednak zaporowa. Dobrym rozwiązaniem jest zakup używanego laptopa marki Apple. Używany MacBook doskonale sobie poradzi z zadaniami, które czekają go w profesjonalnym biurze.