Jesteś w trakcie budowy domu lub remontu i planujesz wymieniać okna? Zastanawiasz się, czy warto oszczędzać na oknach? Ewentualnie gdzie znaleźć dobre rozwiązania w stosunkowo niskiej cenie? Na powyższe pytania odpowiadamy w niniejszym artykule – zapraszamy!

 

W jaki sposób zaoszczędzić na oknach? Czy w ogóle jest taka możliwość, aby zapłacić za nie mniej? Czy niższa cena będzie przekładała się na ich jakość i skuteczność? Jeśli zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na oknach i jakie w ogóle są ceny okien na wymiar, zapraszamy do szybkiej lektury.

Cennik okien – od czego zależy cena okien?

Wpływ na ostateczną cenę okna ma wiele czynników. Nie tylko wielkość i  kształt, ale również materiał, z którego daną szybę wykonano. W przypadku kształtu warto zastanowić się nad tym, czy ten, który nas interesuje, ma faktyczne uzasadnienie praktyczne. Nie kieruj się tylko walorami estetycznymi. Najtańszą opcją będą oczywiście te okna, które mają standardowy kształt. W przypadku materiałów natomiast aktualnie korzystnym rozwiązaniem są okna PCV.

Na cenę okien wpływ ma również fakt, czy są to okna otwierane, czy nie. Nieotwierane okna bywają tańsze. Wyróżniają się również lepszą termiczną izolacyjnością. Pamiętaj jednak, by w pomieszczeniu przynajmniej jedno okno można było otworzyć. To ważne, aby zachować odpowiednią wentylację.

Na rynku znajdziesz między innymi jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe okna. Oczywiście te pierwsze są tańsze. W takiej sytuacji zastanów się nad optymalnym dla Twojego domu podziale okien i wybierz najbardziej rozsądną opcję.

Są pewne aspekty, na których nie powinno się oszczędzać. Mamy na myśli trwałość okien, poziom izolacyjności cieplnej i akustycznej, łatwość użytkowania oraz wytrzymałość. Okna to elementy, które powinny służyć domownikom latami, są inwestycją w przyszłość. Dlatego lepiej jest oszczędzać na kształcie czy kolorze obramowania, a nie na jakości i wytrzymałości.

Dostępne są także takie rozwiązania, które mają stosunkowo wysoką cenę, ale pozwalają oszczędzać domownikom na innym polu. Na przykład okna z niskim współczynnikiem związanym z przenikaniem ciepła. Są droższe w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, ale jednocześnie są energooszczędne – zatem szybko się zwracają.

Praktycznie każda firma ma cennik okien dostępny na swojej stronie. Jeśli jesteś zainteresowany usługami danego producenta, koniecznie zapoznaj się z cenami i sprawdź, ile kosztują okna o takich wymiarach i kształtach, jakich poszukujesz. Taki cennik okien typowy dostępny jest – na przykład – na stronie https://www.roletyalu.pl/cennik-okien-typowych, gdzie oprócz kwot znajdziesz również inne informacje na temat profilu, koloru i innych technicznych parametrów. Masz problem z wyborem odpowiedniego rozwiązania? W takiej sytuacji najlepszą opcją jest zwrócenie się o pomoc do specjalistów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ostatecznie zamówisz optymalne pod wieloma względami okna do swojego domu.

 

Kiedy ceny ustalane są indywidualnie?

Cenę okien można sprawdzić również samodzielnie, korzystając z internetowego kalkulatora. Jest to z reguły darmowe narzędzie, które udostępnia producent lub usługodawca. W zależności od zaawansowania kalkulatora zainteresowany klient może wybrać interesujący go rodzaj okna, jego parametry – na przykład poziom izolacji oraz kolor okiennic. To czynniki, które nierzadko mają wpływ na ostateczną cenę okna.

Jeśli skorzystasz z takie kalkulatora na stronie producenta okien, po zakończeniu całego procesu wyboru, otrzymasz ostateczną wycenę zamówienia, która jest bezpłatna. Dzięki takim narzędziom wybór odpowiednich okien do domu nigdy nie był tak prosty! Nie zwlekaj i już teraz znajdź kalkulator online na stronie producenta okien.