Jak potwierdzają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dzisiaj największą popularnością cieszy się depilacja laserowa bikini oraz innych części ciała. Sami eksperci z Kliniki SPIRE CLINIC przyznają, że laser jest obecnie jedyną skuteczną metodą, dzięki której udaje się pozbyć niechcianych włosków raz na zawsze.

 

Jeśli i Ty chcesz cieszyć się idealnie gładkim ciałem, bez konieczności realizowania częstych i żmudnych, a często również bolesnych zabiegów depilacyjnych, dowiedz się więcej o innowacyjnej depilacji laserem już teraz.

 

Jak działa laser?

Wiązki laserowego światła przedostają się w głąb skóry i docierają do cebulki włosków, gdzie wpływają niszcząco na melaninę, czyli główny barwnik. To właśnie dlatego z każdym kolejnym zabiegiem włosków jest coraz mniej, aż w końcu znikają bezpowrotnie. Co ciekawe, podczas pierwszego zabiegi usuwanych jest nawet 50% włosów z wybranej części ciała.

 

Z jakich partii ciała można usuwać włoski?

Popularna jest depilacja laserowa bikini, ale również nóg, pach czy wąsika nad górną wargą. Panowie usuwają włosy z pleców, pośladków czy klatki piersiowej. Tak naprawdę laserem można usuwać owłosienie z każdej części ciała.

 

Czy włosy grube i ciemne też udaje się usunąć?

Jeszcze do niedawna najlepsze efekty uzyskiwano u pacjentów, którzy posiadali właśnie owłosienie gęste, ciemne, a struktura włosków była gruba. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, bo innowacyjne urządzenia laserowe działają na każdy rodzaj włosków. Dzięki temu z powodzeniem można pozbywać się też tych cienkich i jasnych.

 

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Specjaliści uznają, że najczęściej wystarczy 4-6 zabiegów, by na zawsze pozbyć się włosów. Wpływ na ilość realizowanych zabiegów ma struktura włosków oraz część ciała. Liczbę oraz częstotliwość zabiegów depilacyjnych zawsze dobiera specjalista, który je realizuje.

 

Ile trwa jeden zabieg?

Okazuje się, że depilacja laserowa pach trwa jedynie 2 minuty, a nóg maksymalnie kilka minut. Im większa jest powierzchnia ciała, z której mają być usunięte włoski, tym więcej czasu należy poświęcić za zabieg. Ten nie przekracza jednak każdorazowo kilkunastu minut.

 

Czy depilacja laserowa boli?

Urządzenia laserowe najnowszej technologii posiadają specjalną nakładkę chłodzącą, która działa jak naturalny znieczulacz. To dlatego zabiegi trwałego usuwania niechcianych włosków przebiegają bezboleśnie.

 

Czy każdy może trwale usunąć owłosienie?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są nieinwazyjne i taka jest również depilacja laserowa. Warszawa oferuje szereg doskonałych klinik, takich jak Klinika SPIRE CLINIC, w której usuwanie niechcianych włosków jest w pełni bezpieczne. Warto jednak mieć na uwadze, że z takich zabiegów powinny zrezygnować kobiety w ciąży, karmiące, osoby z chorobami skórnymi, takimi jak łuszczyca czy bielactwo oraz z chorobami onkologicznymi.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany w oparciu o materiały firmowe spireclinic.pl specjalizującej się w usługach typu: