Kobiety z owłosionymi nogami nie są czymś akceptowanym w aktualnym kanonie piękna.

 

Włosy na kończynach dolnych według wielu osób nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Co więcej, panie, które nie podejmują się zabiegów depilacyjnych, uznawane są przez niektórych za zaniedbane. Skąd tak naprawdę wziął się trend gładkiej skóry? Przecież sama natura obdarzyła nas włoskami i miała w tym jakiś cel. Czemu standardem jest już pozbywanie się owłosienia?

Zarost w dzisiejszych czasach kojarzy się z męskością i dlatego powinni go mieć tylko panowie. To nie trend czy sezonowa moda. Wynika to z naszej kultury i wielopokoleniowych poglądów w kwestii atrakcyjności płci przeciwnej. Czy wiecie, że włosy usuwały sobie już kobiety w starożytności? Zabiegi depilacyjne przypominały wtedy sceny z horroru, bo panie nie miały wtedy przecież do dyspozycji depilatora ani nie umawiały się na zabiegi depilacji laserowej. Korzystały wtedy z rozgrzanego miodu, wosku albo po prostu ognia.

 

Dlaczego tak chciała natura?

Okazuje się, że natura obdarowała nas owłosieniem praktycznie na każdej części ciała, by nas chronić. Miała to być ochrona przed zimnem, wiatrem, ale też urazami, bakteriami i innymi czynnikami, które mogłyby niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie.

Z biegiem lat, kiedy zaczęła rozwijać się cywilizacja, ludzie nie muszą już pielęgnować owłosienia niczym zwierzęta. Mamy ubrania, mamy też środki kosmetyczne, które zapewniają nam odpowiedni poziom higieny. Dzisiaj włosy pod pachami często odbierane są jako wyraz niedbania o higienę. Kiedyś zaś zapach potu był feromonem. Jednak kanony się zmieniły i teraz pot przynosi nam na myśl co najwyżej spoconego wuefistę z podstawówki.

 

Gładka skóra na TAK

Dzisiaj kanony kobiecego piękna jednoznacznie wskazują na gładką skórę. Jest to już standard, ale zmieniało się to na przestrzeni ostatnich lat. Wyobraźcie sobie, że nieogolone nogi były czymś zupełnie normalnym jeszcze 30 lat temu?

Skąd więc trend na gładkie nogi bez włosów? Wydaje się, że zapoczątkowali to projektanci mody. Przecież pierwsze depilacje całego ciała przeprowadzały modeli i gwiazdy szklanego ekranu. Co ciekawe, to również one decydowały się jako pierwsze na zabiegi trwałego usuwania włosów, czyli terapię laserem.

Wszystko dlatego, że realizowany zaczął być kult wiecznej młodości, skóry bez zmarszczek i rozmiarów „0”.

 

Czym golimy nogi?

Jeszcze kilka lat temu normą była jednorazowa maszynka do golenia. Dzisiaj i ona jest już passe. Okazuje się, że maszynka nie pozwala na idealne usunięcie włosów. Ostrza ścinają przecież tylko włosy, które wyrastają ponad powierzchnię skóry. Co więcej, maszynka podrażnia skórę, często pojawiają się na niej stany zapalne, krostki i zaczerwienienia. Golenie maszynką może też spowodować wrastanie włosków. Te odrastają też za każdym razem gęstsze i mocniejsze. Problem więc tylko się pogłębia.

Idealnym rozwiązaniem jest dzisiaj depilacja laserowa. To jedyny sposób na usunięcie włosów raz na zawsze. Skóra pozostaje idealnie gładka, włosy nie odrastają już nigdy więcej.

Na czym polega zabieg? Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i niszczą barwnik włosa. Dzięki temu wystarczy kilka zabiegów, by owłosienie nie odrastało już nigdy więcej.

Tekst powstał w oparciu o treści ze strony WynajmijLaser.pl.