Wybór piekarnika powinien uwzględniać przede wszystkim kwestie indywidualne, być dobierany zgodnie z naszymi potrzebami. Okazuje się, że chociaż jest to sprzęt kuchenny nieco rzadziej wykorzystywany niż płyta grzewcza, to jednak inwestycja tego rodzaju zawsze zostaje skrzętnie przemyślana. Okazuje się, że dobry piekarnik będzie miał wpływ na finalny efekt naszych potraw.

 

Piekarnik pod zabudowę czy z kuchenką?

Przede wszystkim należy dobrze przemyśleć rozmieszczenie sprzętu kuchennego. Trzeba zadbać o tzw. ciąg roboczy, dzięki któremu gotowanie odbywa się w pełnym komforcie. Dzisiaj najczęściej wybierany jest piekarnik pod zabudowę, bo ten można umieścić w dowolnym miejscu. Wygląda estetycznie i świetnie pasuje do stylistyki kuchni.

Nie ma też wątpliwości, że piekarnik pod zabudowę, na przykład Samsung Dual Cook Flex wpływa też na wygodę przyrządzania potraw – można go przecież zamontować na wysokości oczu, dzięki czemu nie trzeba się schylać.

 

Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Termoobieg i funkcja grilla to już standard. Dzisiaj należy patrzeć na nowoczesną technologię, dzięki której gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Dobrym przykładem jest Samsung Dual Cook Flex. To piekarnik, który posiada dwie niezależne komory pieczenia. Dzięki temu w jednym czasie można piec różne potrawy, nie martwiąc się o przenikanie zapachów czy nieodpowiednią dla jednego z dań temperaturę.

Kolejną opcją, jaką posiada piekarnik Dual Cook Flex i która jest najbardziej pożądana, to automatyczny dobór temperatury do typu dania. Dzięki temu mięso zawsze będzie chrupiące na zewnątrz i soczyste w środku, a ciasto nigdy nam się nie spali. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie są kulinarnymi mistrzami, ale jednak cenią sobie dobrą jakość dań.

 

Opcje dla wygody

Okazuje się, że wybierając piekarnik Samsung Dual Cook Flex czy jakikolwiek inny model, stawiamy nie tylko na opcje dotyczące samego pieczenia, ale również nasz komfort przebywania w kuchni. Dzisiaj liczy się minimum czasu, jaki tracimy na przyrządzanie posiłków oraz sprzątanie.

Jedną z funkcji w nowoczesnych piekarnikach jest automatyczne oczyszczanie. Piekarnik Dual Cook Flex posiada program (Pyroliza), który zanieczyszczenia zamienia w popiół. Funkcja katalizy automatycznie oczyszcza zaś piekarnik jeszcze w trakcie pieczenia.

Nowoczesna technologia w kuchni

Jeśli rzeczywiście chcesz przyrządzać dania w pełnym komforcie, to Samsung Dual Cook Flex jest dobrym wyborem. Od teraz można zarządzać pracą piekarnika zdalnie, przy wykorzystaniu osobistego smartfona. Dzięki temu piekarnik może zostać włączony, kiedy nikogo nie ma w kuchni. Można zdalnie ustawiać programy, wyłączać go, a także ściągać z Internetu przepisy kulinarne, które pozwolą na wyczarowanie pysznych potraw.

Nie ma wątpliwości, że dobry piekarnik to taki, który będzie tworzył spójną całość z pozostałymi elementami nowoczesnego wyposażenia każdego inteligentnego domu.