Wybierz Strona

Kategoria: Biuro/firma

Biuro/firma

Najnowszy

Wszystko o składkach ZUS na 2020 rok

Składka ZUS i zdrowotna ustalana jest co roku i mają stała wartość miesięczna. W 2020 roku składki opłacane za prowadzenie własnej działalności gospodarczej zależą od wartości przychodu, jeśli zdecydujemy się na mały ZUS lub ZUS plus. Gdy dochód w 2019 roku nie przekroczył 67 500 złotych to można obliczyć podstawę składek ZUS na podstawie przychód firmy w 2020 roku. Warto dlatego skorzystać z kalkulatora składek ZUS.

 

Porady

Jakie są najpopularniejsze formaty odbitek?

W ostatnim czasie najpopularniejszym formatem zdjęć są zdjęcia kwadratowe. Papierowe odbitki zdjęć o rozmiarze 10×10 lub 13×13 kojarzą się ze zdjęciami z dawnego polaroidu. Jednak ich popularność wywodzi się ze znanego portalu społecznościowego, jakim jest Instagram.


Jak zaaranżować funkcjonalny salon?

Praktyczne i przemyślane rozwiązania zastosowane w aranżacji wnętrz sprawiają, że pomieszczenia stają się przyjazne użytkownikom i funkcjonalne. Dzięki temu z łatwością odnajdujemy się w nich i z przyjemnością z nich korzystamy. Wśród elementów, które w istotny sposób wpływają na funkcjonalność przestrzeni, jest oświetlenie. Warto zwrócić szczególną uwagę na dobór opraw oświetleniowych oraz ich rozmieszczenie. Ważna jest również ich ilość, która zależy między innymi od układu pomieszczenia oraz pełnionych przez nie funkcji.


Przegląd sportów jesiennych – co robić, aby utrzymać kondycję

Dobra kondycja fizyczna to podstawa zdrowego organizmu. O ile większość dbających o siebie osób nie ma większego problemu w znalezieniu ciekawych aktywności w okresie wiosennym i letnim, to sytuacja nieco się komplikuje, gdy nadchodzi jesień. W związku z tym warto się zastanowić jak aktywnie spędzić czas pomimo niesprzyjającej pogody. Jakie są najciekawsze sporty do uprawiania jesienią?


Co spakować do torby podróżnej na weekendowy wyjazd?

Mogłoby się wydawać, że spakowanie torby podróżnej na krótki wyjazd nie jest żadnym kłopotem. Nic bardziej mylnego! Wiele osób ma problem z określeniem, które rzeczy znajdują się na liście najpotrzebniejszych. Poniższe wskazówki z pewnością będą stanowić spore ułatwienie, a więc warto z nich skorzystać.