Wystrój wnętrza dla jednych nie musi zmieniać się wcale, a dla innych ciągle. Niektórzy szukając coraz lepszych rozwiązań najlepiej to w ogóle nie wychodziliby ze sklepów meblowych i wnętrzarskich. Dziś przedstawimy najlepsze domowe sposoby na przytulne wnętrze.

 

Przytulny i domowy

W słowniku języka polskiego przytulny jest równoznaczny z miłym, wygodnym oraz zacisznym. Któż z nas nie marzy o takim domu! Przytulność w dużej mierze zależy od nas samych. To, jak zaprojektujemy nasze wnętrze ma znaczenie dla naszej jakości życia. Korzystanie z usług architekta może sprawi, że będziemy mieszkać efektownie, ale czy te pomieszczenia będą oddawały nasz charakter?

 

Oświetlenie

Najlepszym sposobem na odmienienie charakteru swojego mieszkania jest po prostu zmiana oświetlenia i zamiana zimnych, ostrych żarówek LED na ciepłe, żółte światło. Warto postawić kilka nastrojowych lampek, zamiast koncentrować się na świetle centralnym przy suficie. Dużą rolę przy przytulnych pomieszczeniach nadają również świece. Ich światło i ciepło wprawia w przyjemny nastrój.

Roślinność

Nic tak nie dodaje szyku, życia i domowego nastroju do pomieszczenia, jak zielona roślinność i kwiaty. To naprawdę wdzięczna ozdoba, która dodatkowo ma zdrowotne plusy: zielone rośliny oczyszczają powietrze i produkują tlen, należy tylko odpowiednio o nie dbać i nawozić. Znamy również sposób dla mniej wymagających i dla tych, którzy nie mają ręki do roślin.

Na ratunek przychodzą sztuczne kwiaty, które możesz dostać dosłownie wszędzie. Jeśli nie masz czasu biegać po kwiaciarniach, wpisujesz w wyszukiwarkę sztuczne kwiaty sklep online i cieszysz się wyborem kwiatów z całego świata, które wyglądają jak żywe!

 

Tekstylia

Skupiamy się wyłącznie na naturalnych formach i tkaninach, które przeniosą nas do naszego dzieciństwa. Bawełna, len, jedwab w stonowanych kolorach powinny pojawić się w naszym wnętrzu w formie poduszek, koców, zasłon, dywanów. Aby nie pogubić się w tym wszystkim, można wybrać jeden motyw kolorystyczny. Co nie znaczy, że wszystko musi być w szarościach. Warto pokusić się o zgrabne trio kolorowe, aby wprowadzić trochę ożywienia.

Wybierając dodatki czy meble, pamiętajmy o drewnie, które może znacznie ocieplić nawet najchłodniejsze wnętrze. Jeśli chodzi o dodatki, unikajmy bibelotów, skupmy się na kilku osobistych drobiazgach, które nadadzą wnętrzu swojskiego charakteru.

 

Źródło: http://www.wylecz-nadcisnienie.pl/proste-sposoby-na-podniesienie-efektywnosci-w-pracy