Ze względu na tegoroczną epidemię trzeba było ograniczyć wyjścia z domu do minimum. Wiele osób pomyślało, że w takiej sytuacji wyjadą na swoje działki. Okazało się to świetną decyzją, gdyż mogli tam odpocząć od codziennego zgiełku i trochę odciąć się od tematu pandemii. Zatem, czy warto zdecydować się na zakup działki w czasach koronawirusa?

 

Działka – miejsce odpoczynku

Kupno działki (sprawdź działki Szczecin) przez osoby, które mieszkają w centrum miast to zdecydowanie dobra decyzja. Szczególnie przekonali się o tym ci, którzy zdecydowali się na ten krok wiosną. Mogliśmy wtedy wychodzić z domu tylko w nagłych przypadkach, do pracy, czy po zakupy. Działka to miejsce, gdzie można odetchnąć, co nabiera znacznej wartości w czasie, w jakim się obecnie znajdujemy.

W dobie koronawirusa posiadanie działki przynosi dużo więcej korzyści, niż w normalnych czasach. Działka jest teraz właściwie jedynym miejscem, gdzie można spędzić czas i odpocząć poza domem, nie martwiąc się o zdrowie swoje i otaczających nas osób.

 

Czy pandemia to dobry czas na inwestycję?

Każdy potencjalny kupiec działki zapewne zadał sobie to pytanie. Moment, w jakim się znajdujemy, jest niepewny i każda inwestycja może być nietrafiona. W tym roku wiele ludzi straciło pracę, co wymusiło na nich odkładanie oszczędności na czarną godzinę. Przykładowe trzymanie gotówki w skarpecie, z punktu widzenia ekonomicznego nie będzie dobrym pomysłem ze względu na panująca inflację. Poza tym, z miesiąca na miesiąc pieniądze tracą na wartości, dlatego jednak warto je zainwestować.

W czasach kryzysu dobrze jest postawić na sprawdzone i nieryzykowne inwestycje. Zaliczają się do nich lokaty oraz inwestycje w nieruchomości. Zakup działki w czasie epidemii to dobra opcja dla tych, którzy chcą bezpiecznie ulokować swoje oszczędności. Będzie to świetnym rozwiązaniem także dla tych, którzy chcą kupić nieruchomość np. na kredyt.

W obecnych czasach stopy procentowe są na takim poziomie, że kredytobiorcy mogą uzyskać bardzo nisko oprocentowany kredyt. Przykładowo, przy kredycie na 100 tys. złotych, w ciągu roku obniżenie stóp procentowych przyniesie korzyści sięgające nawet kilkuset złotych.

Obniżenie stóp procentowych to oczywiście wspaniała wiadomość dla wszystkich kredytobiorców, ale niestety nie dla inwestorów. Przy niskich stopach procentowych można liczyć na tani kredyt, ale zyski z lokat stają się znikome. W czasie epidemii zakup nieruchomości może być lepszym rozwiązaniem niż założenie lokaty. Mimo to warto pamiętać, że jej późniejsza sprzedaż wymaga większego zaangażowania niż rozwiązanie lokaty.

Opracowanie GetHome.pl