Chyba każda kobieta lubi mieć w swojej garderobie takie elementy biżuterii, które są klasyczne i uniwersalne. Z jednej strony posiadanie takiej właśnie biżuterii jest wygodne, gdyż pasuje ona do większości ubrań, a jednocześnie uatrakcyjnia każdy outfit i sprawia, że automatycznie jest bardziej elegancki i szykowny. Niezależnie od tego, czy bliżej nam do biżuterii artystycznej czy też lubimy zaopatrywać się w komplety biżuterii srebrnej i przedkładamy ją ponad złoto – są takie elementy biżuterii, które zawsze warto mieć, bo sprawdzają się w praktyce.

 

Coś minimalistycznego i bardzo klasycznego

Mowa tutaj oczywiście o kolczykach, które są niewielkie, lekkie i bardzo minimalistyczne. Aby były wygodne w noszeniu i nie spadały nam z ucha najlepiej, aby były to kolczyki na sztyfcie. Tak naprawdę najlepiej mieć w swojej kolekcji zarówno srebrne jak i złote kolczyki tego rodzaju, zwłaszcza jeśli nie lubimy mieszać tych metali między sobą i zawsze ubieramy wszystko tylko w złocie, albo tylko w srebrze. Ich forma i projekt powinien być minimalistyczny, powinny być małe, wygodne do noszenia na co dzień.

Mogą przyjąć formę delikatnych, okrągłych kolczyków z diamencikiem lub jakimś kamieniem szlachetnym, albo też mogą to być kolczyki w jakimś ciekawym kształcie. To właśnie dzięki swojej prostocie mają one uniwersalny charakter i pasują do wszystkiego. Chcąc od razu mieć w swojej kolekcji naszyjnik, który utrzymany będzie w podobnej, minimalistycznej stylistyce, najlepiej od razu zdecydować się na pełne komplety biżuterii srebrnej lub złotej.

 

Coś połączonego z kolorem czarnym

Kolor czarny w różnego rodzaju wyrobach jubilerskich zawsze prezentuje się fenomenalnie, zarówno w sytuacji, kiedy łączy się go ze złotem jak i ze srebrem. Takie zestawienie jest bardzo elegancki, jednocześnie jest też na tyle klasyczne i stonowane, że można je dobrać do wielu różnych rzeczy i ubrań z każdej garderoby. Jeśli oprócz metali szlachetnych interesują nas także naturalne kamienie, idealną propozycją dla nas będzie onyks – wspaniały i nietuzinkowy kamień cieszący się sporą popularnością. Niejedna biżuteria artystyczna zawiera w sobie onyks, a mowa tutaj zarówno o kolczykach, pierścionkach jak i naszyjnikach, a nawet broszkach.

 

Coś z perłami to także element obowiązkowy każdej garderoby

Kolejną, obowiązkową pozycją w każdej kobiecej garderobie jest biżuteria z perłami. Oczywiście, zazwyczaj w wyrobach biżuteryjnych mamy do czynienia ze sztucznymi perłami, sklepy jubilerskie zazwyczaj mają jednak także kolekcje, gdzie srebro, złoto lub białe złoto zostaje połączone z naturalnymi perłami, co automatycznie oznacza wyższą cenę produktu. Bardzo często do takiej biżuterii możemy otrzymać także specjalny certyfikat autentyczności zakupionej perły. Tak czy inaczej – prawdziwa czy sztuczna – perła zawsze wspaniale się prezentuje i od razu podbija każdą stylizację. Perły same w sobie są bardzo szykowne i eleganckie, a zatem każdy strój, jaki do nich założymy automatycznie będzie bardziej elegancki.