Farba do metalu pozwala stworzyć gładką, wytrzymałą powierzchnię. Chroni ją skutecznie przed wodą i wilgocią. Pamiętaj, by dopasować ją do konkretnego metalu. Upewnij się, że wybrany produkt zabezpiecza powłokę przed czynnikami atmosferycznymi. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu!

  • Farba do metalu skutecznie chroni podłoże przed rdzą.
  • Zanim zabierzesz się za malowanie, przeszlifuj powierzchnię drobnoziarnistym papierem ściernym.
  • Olejna farba do metalu tworzy hydrofobową powłokę, odporną na odpryski i pękanie.

 

Jak wybrać farbę do metalu?

Farby do metali dostępne są w różnych bazach (olej i woda), pojemnikach i specjalistycznych formułach. Biorąc pod uwagę szeroki wybór, na pewno znajdziesz odpowiedni produkt.
Farba do metalu skutecznie chroni przed rdzą korozją, jednocześnie dobrze sobie radzi w ekstremalnych temperaturach. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu możesz pomalować elementy na dowolny odcień i perfekcyjnie dopasować do otoczenia.

Metal ma gładką powierzchnię, dlatego może być trudny do pomalowania. Jeśli chcesz przyczepność farby, najpierw wyczyść powierzchnię wodą z mydłem. Następnie pozbądź się lekkiej rdzy szczotką drucianą. Teraz przeszlifuj metal drobnoziarnistym papierem ściernym, a na koniec go zagruntuj.

 

Jak chronić metal przed korozją?

Mieszając farbę do metalu, postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu łatwiej uzyskasz pożądany efekt. Rdza może pojawić się na każdej powierzchni wykonanej z żelaza lub stopu żelaza, takim jak stal. Pojawia się w wyniku długotrwałego działania wilgoci i powietrza. Jeśli chcesz pomalować metalowe meble lub elementy zewnętrzne, poszukaj farby odpornej na rdzę. Proponowany produkt pozwala zachować wygląd i integralność metalu.

Zawsze, gdy pracujesz z metalem, załóż rękawice, maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Działaj w dobrze wentylowanym pomieszczenia, a podczas szlifowania powierzchni używaj zatyczek do uszu. Stawiaj swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

 

Dlaczego warto kupić farbę w sprayu?

Jeśli chcesz pomalować powierzchnie zewnętrzne, wybierz farbę do metalu na bazie oleju. Prezentowany produkt wspaniale odświeży meble ogrodowe, ogrodzenia i grille przydomowe, dodatkowo zabezpieczy je przed czynnikami atmosferycznymi. Zazwyczaj zawiera pigmenty, żywice syntetyczne (alkidy) lub oleje roślinne i rozpuszczalnik. Proponowana farba tworzy powłokę hydrofobową, odporną na pękanie i odpryski.

Jeśli chcesz pomalować trudno dostępne powierzchnie, wybierz farbę w sprayu. Wstrząśnij puszkę kilka razy, by dobrze wymieszać preparat. Trzymaj spray w odległości 15-30 cm od podłoża, aby zapobiec gromadzeniu się farby. Spryskaj przedmiot długimi, zamaszystymi ruchami. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nałóż maksymalnie trzy cienkie warstwy. Pozostaw farbę do wyschnięcia, zanim nałożysz kolejną warstwę. Jeśli zależy Ci na trwałym efekcie, stosuj farbę na bazie oleju.