Jak uratować mamę

Kiedy mama potrzebuje pomocy, tylko Adaś i Aneta mogą ją sprowadzić. Za sprawą magii dzieci przenoszą się do tajemniczej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Tak rozpoczyna się „Jak uratować mamę” – polska animacja, którą zachwycił się świat!

Jak uratować mamę

Film, którego twórcy deklarują, że „z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa” trafi na ekrany 1 czerwca w Dzień Dziecka. W dubbingowej obsadzie, wśród nazwisk z najwyższej półki, znaleźli się m.in.: Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski i Jarosław Boberek. A od strony muzycznej produkcję promuje piosenka „Możesz wszystko” w wykonaniu Tabba i zespołu Sound’n’Grace.

„Nasz film z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa, które wkradło się już do wielu filmów z gatunku kina familijnego. Historia ewoluuje od realizmu do baśniowej fantazji, co pozwala młodemu widzowi w pełni utożsamiać się z głównymi bohaterami i wspólnie przeżywać fascynujące przygody. Przesłanie jest proste: wiara, miłość i fantazja przezwyciężą najgorsze doświadczenia, więc warto wierzyć, marzyć i konsekwentnie dążyć do celu” – deklarują twórcy.

Jak uratować mamę

„Jak uratować mamę” to historia niezwykłego rodzeństwa. Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta zaś jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli dzieci będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica…

To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia – w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.

 

Film w kinach na Dzień Dziecka 2016

 

Zobacz zwiastun 

 
Źródło: Kino Świat
 
 

Katagoria: Film
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2901  razy.