Potrzebujesz sprzęgła do specyficznej aplikacji? A może szukasz nietypowego wariantu, który sprawdzi się w trudnych warunkach? Sprawdź wrocławski sklep ze sprzęgłami Zaopatrzenie24!

 

Wieloletnia obecność w branży pozwoliła firmie Zaopatrzenie24 na stworzenie rozbudowanej i kompletnej oferty. Jako sklep ze sprzęgłami oferuje rozwiązania różnego rodzaju, przystosowane do wielu – nawet specyficznych – aplikacji.

Sprzęgła przemysłowe

Sprzęgła stosuje się w celu łączenia i rozłączania wałów w maszynach przemysłowych. Odpowiednio dobrane sprzęgło precyzyjnie przenosi moment obrotowy, tłumiąc przy tym skrętne drgania. Zbudowane jest z elementu czynnego, który jest jednocześnie częścią napędową i z elementu biernego – analogicznie będącym częścią napędzaną.

Rodzaje sprzęgieł

Ze względu na zróżnicowane aplikacje i wymagania maszyn, na rynku obecnie można znaleźć sprzęgła w rozmaitych wariantach. Dzięki temu każdy zainteresowany jest w stanie znaleźć najbardziej dopasowane rozwiązanie, gwarantujące płynną i bezawaryjną pracę. Uniwersalnym modelem jest sprzęgło kłowe, które jednocześnie piastuje miano najpopularniejszego. Równie często stosowane bywają sprzęgła mieszkowe, kołnierzowe czy produkty z zębami łukowymi. Podczas zakupów należy pamiętać, by wybrać odpowiedni model do aplikacji. W innym przypadku sprzęgło nie będzie skuteczne i szybko ulegnie awarii.

Sprzęgła kłowe

Sprzęgła kłowe – inaczej sprzęgła skrętnie elastyczne-kłowe – to modele wyposażone w tak zwane „kły”, które umieszczone zostały na połówkach komponentu. Między połówkami zaś umieszcza się specjalny łącznik. Tę konstrukcję zastosowano nie bez powodu, ponieważ świetnie redukuje drgania i udary, a kły doskonale eliminują naciski na krawędzie mechanizmu. W przypadku tego rozwiązania na uwagę zasługuje przede wszystkim sprzęgło Rotex marki KTR, a także model zwany Poly-Norm. W obu przypadkach komponenty świetnie kompensują wszelkie przesunięcia promieniowe, kątowe i osiowe. Ponadto odznaczają się wyjątkową jakością wykonania i długim okresem żywotności.

Sprzęgła kołnierzowe

Sprzęgła kołnierzowe są specyficzne, ponieważ przenoszą momenty obrotowe na dwa różne sposoby – mechanicznie lub w sposób cierny. W pierwszym przypadku komponent używa tulei, śrub pasowanych lub systemów kłowych, w drugim natomiast dociskana jest powierzchnia do kołnierzy. Wysokiej jakości sprzęgło kołnierzowe jest modelem sztywnym i znormalizowanie przymusowym. Znajdzie zastosowanie w każdej branży przemysłowej.

Sprzęgła mieszkowe oraz oponowe

W przypadku rozwiązania mieszkowego na uwagę zasługuje sprzęgło KTR Tooflex, odznaczające się wyjątkową kompensacją wszelkich odchyłek – promieniowych, osiowych i kątowych. Jest to model skrętnie sztywny, który bardzo łatwo zamontować. Do zalet sprzęgła Tooflex można zaliczyć jeszcze wysoką odporność w przypadku zmęczenia materiału. Z powodzeniem można wykorzystać je na przykład w przekładniach planetarnych, obrabiarkach, systemach pozycjonowania czy stołach indeksujących.

Sprzęgło oponowe jest modelem elastycznym, wysokoplastycznym, które znajdzie zastosowanie szczególnie tam, gdzie od komponentu wymaga się skuteczne i precyzyjne przenoszenie dużych przemieszczeń wałów połączonych. Do zalet tego rozwiązania zalicza się przede wszystkim fakt, że napęd zawsze przenoszony jest bez luzów. Wariant oponowy świetnie radzi sobie z tłumieniem uderzeń i drgań.

Sprzęgła przeciążeniowe

Sprzęgła przeciążeniowe – bez względu na to, który wariant wybierzesz – odznaczają się wyjątkową trwałością i są odporne na zużycie. Każdy dystrybutor KTR zgadza się ze stwierdzeniem, że w przypadku rozwiązania przeciążeniowego, na uwagę zasługują następujące modele: Syntex, Ruflex, SYNTEX-NC i KTR-SI Compact.

  • Syntex – jest sprzęgłem sztywnym i bezluzowym. Ma zdolność do wyłączenia napędu, w momencie przekroczenia zadanego momentu. Bez problemu można zespalać go z kołami czy tarczami
  • Ruflex – jest sprzęgłem cierniowym. W tym modelu można regulować graniczny moment. Okładziny cierne są trwałe i charakteryzują się długim okresem żywotności
  • SYNTEX-NC – do cech charakterystycznych tego rozwiązania zalicza się przede wszystkim lekką konstrukcję
  • KTR-SI Compact – to sprzęgło bezluzowe. Przenosi moment obrotowy do 8200 Nm

Sprzęgła do enkoderów

W przypadku sprzęgła do enkoderów polecanym modelem jest przede wszystkim sprzęgło Countex marki KTR. To wariant bezluzowy, składający się z trzech części i gwarantujący prosty, poosiowy montaż. Dwukardonowe sprzęgło o niewielkich wymiarach sprawdzi się przede wszystkim w układach pomiarowych i sterujących.

Sprzęgła z zębami łukowymi

Jeśli potrzebujesz sprzęgła z zębami łukowymi, to najlepszym rozwiązaniem są sprzęgła GEARex oraz BoWex marki KTR. W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze sprzęgłem przenoszącym momenty obrotowe do 2750000 Nm. Zakres temperatury pracy tego modelu wynosi od -20 do 80 stopni Celsjusza. Natomiast sprzęgło BoWex jest wariantem bezobsługowym, świetnie kompensującym odchyłki kątowe, osiowe i promieniowe. Zakres temperatury pracy wynosi od -25 do 100 stopni Celsjusza. BoWex doskonale sprawdzi się zarówno w branży spożywczej, jak i papierniczej. Oczywiście jeśli, jest odpowiednio przystosowany, znajdzie zastosowanie również w innych gałęziach przemysłowych.

Rodzajów sprzęgieł jest znacznie więcej. Jeśli szukasz innego wariantu, koniecznie sprawdź sklep ze sprzęgłami, dysponujący rozbudowaną ofertą. Gwarantujemy, że na Zaopatrzenie24 znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz i to w przystępnych cenach.

Dystrybutor KTR

Zaopatrzenie24 jako dystrybutor KTR, ma w swojej ofercie każdy rodzaj sprzęgła tej marki. Dzięki temu zainteresowany klient jest w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla swojej aplikacji. Ze względu na wieloletnią współpracę z firmą, Zaopatrzenie24 jest w stanie zaproponować konkurencyjne i korzystne ceny. Bez względu na to, czy potrzebujesz tanie sprzęgła Desch, czy droższą alternatywę marki KTR – zapewniamy, że każdy znajdzie optymalny i kompletny model, który spełni jego oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na sprzęgła Zaopatrzenie24 już dziś!