Wiele osób odwiedzających Gdańsk chce przy okazji zwiedzić także i Sopot. I nic w tym dziwnego: jest on sercem Trójmiasta, a molo u jego brzegu jest znane na całym świecie. Jak najwygodniej dostać się z Gdańska do Sopotu?

 

Samochód

Jeśli dysponujemy autem, możemy dojechać nim w okolice wejścia na molo. Parkingi w sezonie są tam niestety często przepełnione i czasami potrzeba sporo czasu na znalezienie miejsca. Po samym Sopocie jednak najwygodniej poruszać się pieszo, raz zaparkowane auto możemy więc ponownie uruchomić dopiero przed drogą powrotną. Musimy się jednak liczyć z tym, że miejsce parkingowe znajdziemy w sporym oddaleniu od największych atrakcji, zwłaszcza w lipcu i sierpniu.

 

Taxi

Do Sopotu możemy także dostać się taksówką. Nie mamy wtedy problemu z parkowaniem auta, jednak w dalszym ciągu musimy liczyć się z korkami, a przede wszystkim: wysokimi koszami za podróż.

 

SKM

Turyści chętnie poruszają się między miastami Szybką Koleją Miejską. Ma ona stacje wzdłuż całego Trójmiasta dlatego łatwo jest znaleźć tę najbliżej nas. Stacja w Sopocie znajduje się niedaleko molo i Monciaka. Korzystając z kolejki nie marnujemy czasu na szukanie miejsca parkingowego ani pieniędzy na opłaty parkingowe. Nie denerwujemy się również staniem w korku, zwłaszcza w pełni sezonu turystycznego.

 

Spacer

Do Sopotu możemy po prostu… pójść. Deptak idący wzdłuż brzegu ma około 5km długości licząc od Gdańska-Brzeźna. Jeśli wiec nie przerażają Cię długie spacery i nie śpieszy Ci się, piesza wycieczka może być prawdziwą przyjemnością.

 

Wypożyczony rower

Od kilku lat wzdłuż deptaka od Gdańska-Brzeźna do Sopotu powstało kilka wypożyczalni rowerów firmy Veloking. Wypożyczenie roweru to najlepszy sposób, by przemieszczać się pomiędzy miastami. Przede wszystkim aktywnie spędzamy czas: podróżujemy ścieżką rowerową tuż przy samym brzegu, wdychając tak dobry dla zdrowia jod. Przemieszczamy się dość szybko, wygodnie i bezpiecznie. Jazda rowerem sprawia niezwykłą frajdę zwłaszcza po dniu leniwego plażowania. Rower możemy oddać w dowolnej wypożyczalni wzdłuż ścieżki. Jeśli wiec zabraknie nam siły na dalsze pedałowanie, po zwróceniu roweru możemy przesiąść się do tramwaju czy taksówki. Wypożyczalnie Veloking.pl oferują też gokarty na pedały. Są one prawdziwym hitem wśród dzieci w ostatnich latach. Jeśli planujemy wybrać się z Gdańska do Sopotu z dzieckiem, chętnie weźmie udział w wyprawie, pędząc po ścieżce rowerowej wynajętym dwuśladem. Co ciekawe, w wypożyczalniach znajdują się też gokarty na pedały dla dorosłych, a nawet wygodne pojazdy rodzinne. Warto przyjrzeć się im bliżej.