Kupiłeś nowe mieszkanie lub dom? Zastanawiasz się, z czym najpierw trzeba się uporać, podczas rozpakowywania rzeczy po przeprowadzce? W dzisiejszym artykule dowiesz się wszystkiego o porządkowaniu i rozpakowywaniu przetransportowanych rzeczy. Zapraszamy do lektury!

 

Rozpakuj się jak najszybciej

Właśnie skończyliście przenosić ciężkie pudła z paki samochodu? Jak znamy życie, jesteście już potwornie zmęczeni. Uspokajamy – nie musicie rozpakowywać wszystkiego na raz, ale ustalcie sobie plan rozpakowywania – regularne opróżnianie pudeł z kilku przedmiotów dzień po dniu z pewnością będzie dobrym pomysłem. Wyznacz termin końcowego rozpakowywania, pomoże to zmobilizować się w kolejnych dniach.

 

Wyznacz przeznaczenie pomieszczeń

Kluczowe przed przeprowadzką jest ustalenie przeznaczenia każdego pokoju. Pomoże Ci to w organizacji i przechowywaniu swoich rzeczy. Zapisz nazwę każdego pokoju na kartonach, jak i również oznacz wszystkie główne meble lub przedmioty, które będą przechowywane w konkretnych pokojach. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu typu studio, po prostu podaj nazwy części swojej przestrzeni i zapisz je na kartonach – np. szafa przedpokój, szafka pod telewizorem itd.

 

Odpowiednia kolejność to klucz do wszystkiego

Najważniejsze to mieć gdzie rozpakowywać przewiezione rzeczy. Postaraj się, aby większe przedmioty, takie jak łóżka, stoły, komody, szafy i inne duże meble, zostały najpierw umiejscowione na swoich miejscach. Następnie możesz zacząć rozpakowywać do nich mniejsze przedmioty ze spakowanych pudeł – z pewnością będą to pościele, ubrania, książki oraz różnego rodzaju ozdoby.

 

Pomieszczenia – od którego zacząć?

Czysto powtarzające się pytanie przy przeprowadzce? Który pokój rozpakować jako pierwszy! Pracownik zajmujący się tego typu usługami z firmy – Przeprowadzki Legnica, radzi aby wpierw zająć się podstawowymi meblami – aby móc spać, kąpać się i przygotowywać jedzenie. Oznacza to, że najpierw należy rozpakować kuchnię, sypialnię i łazienkę. Kiedy już zajmiesz się tymi pokojami, możesz zająć się innymi pomieszczeniami w domu czy też mieszkaniu. Zaczynając od rozpakowania najpierw rzeczy, z których będziesz korzystać często a kończąc na tych używanych bardzo rzadko. Po rozpakowaniu wszystkich przydatnych rzeczy, możecie zająć się dekoracjami, które umilą wygląd poszczególnych pokojów w twoim nowym miejscu zamieszkania.

Jak widzicie przeprowadzka wcale nie musi być uciążliwym obowiązkiem – wystarczy wszystko sobie wcześniej zaplanować i podążać za ustalonym planem. Takie działanie z pewnością pomoże Wam zaoszczędzić czas i oszczędzi nerwów podczas zmiany miejsca zamieszkania.