Lubimy się otaczać ładnymi, estetycznymi meblami, bo wtedy nasze samopoczucie jest lepsze. Mieszkanie w takim miejscu sprawia, że polepsza się nasz komfort, bo wiemy, że urządziliśmy wyjątkowe miejsce, które zachwyca oryginalnością, czymś, co jest jedyne w swoim rodzaju. Jak jednak sprawić, by tak było, by mieszkanie, w którym mieszkamy, zyskało ten autentyczny urok?

 

Talent to nie wszystko

Nie każdy ma talent, ażeby urządzić stylowe mieszkanie, nie oznacza to jednak, że nie warto próbować. Talent to bowiem dar, który należy pielęgnować i starać się go wykorzystywać, w przeciwnym razie możemy go stracić. Jeśli zaś nie czujemy, że jesteśmy powołani do planowania wystroju mieszkania, to nic nie stoi na przeszkodzie, by podszkolić się w tej dziedzinie. Przecież większość ludzi, nawet tych, którzy podejrzewają u siebie pewne zdolności, (nie tylko w dziedzinie urządzania wnętrz) musi się starać polepszać swoje umiejętności. Tylko wtedy bowiem można uzyskać prawdziwe zadowalające rezultaty.

 

A więc co warto robić?

Przede wszystkim więc warto czytać branżowe pisma, przeglądać strony internetowe o aranżacji wnętrz, podpatrywać najlepszych, pytać ich o wskazówki (pisząc do nich lub będąc na spotkaniu z taką osobą). Dzięki takim działaniom będziemy wiedzieli, jak dopasować poszczególne meble do wystroju, jak wszystkie pomieszczenia: jadalnia, pokój gościnny, sypialnia czy łazienka powinny być zaplanowane z pożytkiem dla naszego codziennego komfortu. Tym sposobem dowiemy się, jakie elementy są ważne, jakie wyrzucić, bo tylko psują cały efekt, będziemy wiedzieć, czy tapczan, półka czy wersalka w danym miejscu to dobry, czy wręcz przeciwnie, zły pomysł.

Oczywiście, zawsze liczy się wyczucie, ale w każdej dziedzinie, a więc także i tu, są pewne prawidła, które sprawiają, że jedna rzecz pasuje do drugiej jak ulał, inna się gryzie i nigdy nie powinna być tak zestawiona.

 

Warto szukać wyjątkowych mebli

Liczą się tak samo własne poszukiwania, zdanie się na własną intuicję. Doskonałym sposobem na poszukiwanie ładnego, ponadczasowego designu, jest pójście na tak zwany “pchli targ” czy “targ staroci”, gdzie tanio można kupić coś absolutnie wyjątkowego, coś niepowtarzalnego, co ciężko spotkać w innym miejscu. Te miejsca stają się coraz bardziej popularne, i to w ogóle nie dziwi, bo kupując w “sieciówkach” zawsze mamy świadomość, że dany mebel jest w wielu innych domach, tutaj zaś “wykopiemy” coś zapomnianego, zakurzonego, egzemplarz jedyny w swoim rodzaju, który dzięki naszej inwencji zyska nowe życie!

To bardzo kusząca wizja, ale jak najbardziej do zrealizowania, więc warto już dziś o tym pomyśleć, aby wprowadzać ten plan w życie.