Sprzątanie to żmudna, nudna i syzyfowa praca, choć niektóre osoby relaksują się przy jej wykonywaniu. Prawdziwą zmorą są jednak okna, które często nie dają się umyć tak, jak powinny. Nie tylko dlatego, że brud na nich się zbierający jest ciężki do usunięcia oraz że często komfort mycia nie pozwala nam na spokojne doszorowanie ich, ale także ze względu na błędy, jaki popełniamy podczas ich mycia. Dowiedz się jak je umyć bez zacieków i smug!

 

Kilka błędów do wyeliminowania

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważny jest wybór odpowiedniego dnia na mycie okien. Zwykle okna powinniśmy myć przy pochmurnej pogodzie. Oczywiście, należy unikać deszczu, a więc nie wolno myć okien, gdy pada, jednak warto pamiętać, że słońce sprawia, że płyn do mycia szyb wysycha i tworzy zacieki oraz smugi. Dlatego tak trudno jest go wówczas dostatecznie szybko zebrać i wyczyścić okna. Kolejnym błędem jest wielokrotne przecieranie szyb. Po jednokrotnym spryskaniu powinniśmy szybko przetrzeć szkło i nie wcierać płynu w jego strukturę. Pamiętajmy, aby okien nie myć także w mroźne dni, gdyż płyn zamarznie, a ze sprzątania w takiej sytuacji nic nam nie wyjdzie i wrócimy do punktu wyjścia.

 

Jak zadbać o okna?

Myć okna należałoby regularnie. Tylko w ten sposób nie doprowadzimy do uzbierania się grubszej warstwy brudu, który zalegać będzie na szybie. Warto jednak nie ograniczać się do szmatki i płynu, a nawet zdecydowanie lepiej byłoby pomóc sobie co nieco i zaopatrzyć się w myjkę do okien od Leifheit. To unikatowy produkt, który pozwala na zdecydowanie więcej. Dzięki temu możesz doszorować okna w rogach, maksymalnie szybko pozbierać wodę oraz detergenty, aby nie zalegały na oknach oraz wypolerować powierzchnię, aby nie nosiła żadnych śladów zacieków czy smug.

Mycie okien to czynność która i tak nas nie ominie, dlatego warto ją sobie umilić i zdecydować się na zakup pomocnych akcesoriów, które nie tylko ułatwią nam sam proces, ale i pozwolą na uzyskanie lepszych efektów.