Stół konferencyjny to nierzadko wizytówka firmy. To właśnie przy nim rodzą się najtrafniejsze pomysły, tu odbywają się przynoszące korzyści spotkania biznesowe. Stoły konferencyjne są nieodłącznym elementem sali konferencyjnej, która jest wykorzystywana podczas spotkań zarówno z pracownikami, jak i klientami. Przy stole konferencyjnym odbywa się nieraz prawdziwa „burza mózgów”, która mobilizuje zespół do efektywniejszej pracy. A jak go wybrać, by było funkcjonalny i praktyczny? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

 

Jaki powinien być stół konferencyjny?

Przede wszystkim stoły konferencyjne powinny być dopasowane do aranżacji wnętrza. Dobrze wyposażona sala konferencyjna to podstawa udanych spotkań z pracownikami i klientami. W każdej firmie spotkania są po to, aby wymieniać spostrzeżenia, opinie, robić „burzę mózgów”, zapisywać wytyczne na następne miesiące i dzielić się pracą. Przy stole konferencyjnym bardzo często siedzi cały zespół osób, dlatego mebel powinien być wygodny i stosunkowo duży. Musi także współgrać z wystrojem sali konferencyjnej i być dobrze oświetlony. Co jeszcze? Oczywiście przy stole konferencyjnym musi być miło wypić firmową kawę…

 

Stoły konferencyjne – jaką wielkość powinny mieć?

Stoły konferencyjne powinny zapewnić klientom oraz pracownikom swobodę podczas spotkań z managerami, ale także podczas konferencji, warsztatów, szkoleń i sympozjów. Każdy z uczestników musi bowiem bez problemu położyć laptop oraz notatnik. Przyjęło się, że jedna osoba siedząca przy stole konferencyjnym potrzebuje dla siebie około 70 centymetrów szerokości blatu. Jeśli pracownicy mają siedzieć po jednej stronie stołu konferencyjnego, wystarczy zainwestować w mebel o głębokości 60-70 centymetrów. Natomiast gdy mają siedzieć po jego obu stronach, konieczna będzie głębokość 90 centymetrów.

Stoły konferencyjne powinny być dopasowane do ilości osób, ale także do wielkości sali. Nie może ona sprawiać wrażenia zbyt ciasnej i przepełnionej.

 

Stoły konferencyjne składane – idealne rozwiązanie do małych przestrzeni

Stoły konferencyjne składane to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które szczególnie dobrze sprawdzi się w małych salach. Tego rodzaju meble można wykorzystywać tylko okazjonalnie, kiedy pojawi się taka potrzeba. Dzięki temu, że stół konferencyjny jest składany, można zyskać przestrzeń, która od czasu do czasu zamienia się w salę szkoleniową. Plusem stołów konferencyjnych składanych jest ich mobilność – można je wykorzystać nie tylko w sali spotkań i szkoleń, ale wszędzie tam, gdzie zajdzie potrzeba wstawienia tego rodzaju mebla. To rozwiązanie na pewno będzie dobre dla firm, które dysponują małą powierzchnią biurową.

 

Jak ustawiać stoły konferencyjne?

Ustawienie stołów konferencyjnych jest uzależnione od rodzaju spotkania. Bardzo popularny jest układ, w którym uczestnicy zasiadają po obu stronach stołu. Sprzyja to prowadzeniu rozmów „face to face”. Kolejnym ustawieniem wykorzystywanym podczas konferencji jest podkowa lub litera „U”. Warto wdrożyć ten układ podczas spotkań, na których zespół pracowników musi widzieć osobę prowadzącą – szefa lub managera. Następnym ustawieniem jest ustawienie jak w klasie. Takie rozwiązanie umożliwia prowadzenie wykładu lub pokazywanie slajdów.

 

Jak dobrać stół konferencyjny do aranżacji sali?

To, jakie stoły konferencyjne wybrać będzie uzależnione nie tylko od ilości uczestników szkolenia, ale także od wystroju biura i innych pomieszczeń. Bardzo popularnymi stołami konferencyjnymi są stoły drewniane. Doskonale pasują one do stylu klasycznego i nowoczesnego. Dzięki nim sala zyskuje na elegancji, co pomaga budować dobry wizerunek firmy jako tej, która jest profesjonalna i solidna. W biurach, gdzie panuje luźna atmosfera na przykład takich jak agencje reklamowe, można pokusić się o stoły konferencyjne w nietypowych kształtach lub kolorystyce. Najważniejsza jednak jest wygoda uczestników, możliwość swobodnego siedzenia i podłączenia komputerów.

Stoły konferencyjne przeważnie wybiera się na lata, dlatego ich zakup warto przemyśleć. Nierzadko w sali konferencyjnej firma po raz pierwszy spotyka się z ze swoim klientem. Dobrze jest zrobić miłe wrażenie, gdyż może ono mieć wpływ na późniejsze kontakty biznesowe.

https://boconceptwarszawa.pl/?p=/pl-pl/shop/stoly/stoly-konferencyjne

BOCONCEPT WARSZAWA – WILCZA
ul. Wilcza 44
00-679 Warszawa

Tel. +48 607 057 403
wilcza@boconcept.pl