Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka to największa zmora większość kobiet.

 

Okazuje się, że ta niedoskonałość skóry występuje po 20 roku życia praktycznie u wszystkich pań. Najczęściej pojawia się na brzuchu, biodrach, udach i pośladkach. To nieregularne fałdy skórne, które dają nieestetyczny efekt niedbałości o wygląd naszego ciała.

Sam cellulit jest efektem nierównomiernie rozkładającej się tkanki tłuszczowej. Warto przy tym zaznaczyć, że pojawia się niezależnie od wagi – z jego powodu cierpią tak samo panie z nadwagą czy otyłością, jak i te o szczupłej sylwetce. Niestety, zwalczanie takiego defektu przebiega w długim okresie czasu. Pocieszający jest jednak fakt, że przy dobraniu właściwych metod jest to możliwe. Skóra znowu może być w pełni jędrna i doskonale napięta. Można odzyskać piękny i młody wygląd.

Istnieje co najmniej kilka skutecznych metod usuwania pomarańczowej skórki. Oprócz dobrej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych poleca się stosowanie odpowiednich zabiegów kosmetycznych i tych z zakresu medycyny estetycznej. Walkę z cellulitem można rozpocząć samodzielnie albo z udziałem profesjonalnych medyków i sprzętów.

 

Domowe sposoby na cellulit

Doskonale sprawdzają się peelingi gruboziarniste. To właśnie one oprócz właściwej diety i aktywności fizycznej pomagają niwelować niedoskonałości w postaci cellulitu. Można je wykonywać kilka razy w tygodniu, przy wykorzystaniu łatwo dostępnych środków. Idealnie sprawdza się na przykład mieszanka oliwy z oliwek z dodatkiem fusów kawy. Do takiej mikstury dobrze jest dodać kilka kropli olejku cynamonowego i geraniowego, które będą wspomagać działanie. Specyfik należy wcierać w skórę podczas kąpieli, okrężnymi ruchami. Peelingi można także wykonywać solą morską albo przy użyciu dostępnych w drogeriach specyfików.

 

Zabiegi na cellulit

Rozbijanie tkanki tłuszczowej na drobne cząsteczki i niwelowanie wiotkości skóry może być realizowane w gabinetach kosmetycznych. Profesjonaliści polecają przede wszystkim masaż limfatyczny, który pobudza metabolizm, poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, przez co usprawnia się przepływ limfy. Podobne działanie wykazuje masaż bańką chińską oraz masaż z podciśnieniem, czyli endermologia. Oprócz masaży można korzystać też z laseroterapii.

Warto wiedzieć, że zabiegi antycellulitowe, jakie realizowane są w klinikach SPA, muszą być wykonywane regularnie, w konkretnych odstępach czasu i w długim okresie (walka z cellulitem trwa średnio 6-12 miesięcy). Tylko wtedy można uzyskać pożądany efekt. Dobór zabiegów i częstotliwość ich wykonywania powinien zalecić profesjonalny medyk – pod uwagę bierze się natężenie niedoskonałości oraz partie ciała, na jakich występuje. Ważne są również przeciwwskazania, bo nie każdy rodzaj masażu będzie dawał pozytywne efekty u wszystkich. I chociaż większość z nich można realizować bezpiecznie, bez jakichkolwiek powikłań, to istotne jest, by po pomoc zwracać się tylko do wykwalifikowanych specjalistów. Kobiety muszą również pamiętać o profilaktyce – zaniechanie pielęgnacyjnych działań będzie skutkować pojawieniem się pomarańczowej skórki znowu.

Artykuł powstał w oparciu o treści zamieszczone na stronie Salonu Kosmetycznego Impress specjalizującego się w masażach antycellulitowych.