Komoda to jeden z najbardziej niezbędnych mebli w każdym salonie. Ma ona do spełnienie wiele funkcji. Przede wszystkim służy do przechowywania różnych przedmiotów – kieliszków do wina, porcelany obiadowej lub dziesiątek innych rzeczy, na które brakuje miejsca w kuchni czy pozostałych pokojach. Po drugie, komoda najczęściej pełni rolę półki pod telewizor. Estetycznie wygląda telewizor stojący na komodzie, zamiast wisząc na ścianie z widocznymi jak na dłoni przewodami. Komoda prezentuje się za to estetycznie i może być ciekawym elementem wystroju wnętrz. Jaką komodę warto wybrać do salonu?

 

Komoda z przeszkleniami

Jeżeli wewnątrz komody zamierzamy przechowywać rzeczy, które być może powinny być eksponowane – np. ładna porcelana stołowa lub kieliszki do wina, warto pomyśleć o wyborze komody z przeszklonymi drzwiami. Jest to bardzo elegancka forma ozdoby, która jednak może powodować pewne problemy. Jakie? Przede wszystkim powstające na szybie odciski palców, dłoni i ust – szczególnie jeśli mamy w domu małe dziecko. Decydując się już na komodę z przeszkleniami, ciekawy efekt można uzyskać instalując wewnątrz podświetlenie LED półek. Delikatna poświata nadaje meblowi eleganckiego i nowoczesnego wyglądu, ułatwiając jego wkomponowanie do niemal każdego rodzaju wnętrz.

Kupując komodę z przeszkleniami warto sprawdzić, czy szyba jest wykonana z tzw. szkła bezpiecznego, które nie kruszy się na małe, ostre fragmenty, ale jest od środka zabezpieczona folią sklejającą dwie tafle szkła.

 

Drewno czy płyta meblowa?

Najszlachetniejsze i najbardziej cenione są meble z naturalnego drewna. Solidne, wytrzymałe i miłe w dotyku. Niestety na przeszkodzie do ich kupienia może stać wysoka cena. Alternatywą dla nich są meble z płyt MDF w okleinie imitującej drewno naturalne. Jest to rozwiązanie korzystniejsze cenowo i również mają wiele praktycznych zastosowań. Co wybrać dla swojej komody? Który surowiec będzie najlepszym wyjściem? Jeśli stawiamy na trwałość, warto dopłacić do mebli drewnianych. Jeżeli jednak priorytetem jest przystępna cena, meble z płyt MDF nie mają sobie równych. Kredyt gotówkowy to tylko jeden z wielu sposobów, który pozwoli ci kupić ładne i trwałe meble – komody do nowego salonu.