Telefony czy też smartfony towarzyszą nam właściwie bez przerwy, nawet jeżeli akurat z nich nie korzystamy. Aplikacje sprawiają jednak, że smartfony są nam przydatne nawet wtedy, gdy nie trzymamy ich w dłoni. Przykładem mogą być te do monitorowania aktywności fizycznej. Jaką obudowę wybrać, gdy prowadzimy aktywny tryb życia? Jakie etui skutecznie zabezpieczy nasze urządzenie?

 

Szeroki wybór osłon, futerałów i etui na telefony

Telefony są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia przede wszystkim dlatego, że stale nam towarzyszą. Wystawiamy je na działanie różnorodnych szkodliwych czynników obecnych w otoczeniu, a także na upadki i wstrząsy. Dobry telefon to nie jest tania sprawa, a używać go trzeba, nawet gdy okoliczności nie sprzyjają bezpieczeństwu sprzętu. Dlatego stosuje się różnego rodzaju obudowy, etui, futerały, szkła ochronne i inne zabezpieczenia.

Obudowy na telefon mają mnóstwo wariantów – mówi specjalista ze sklepu z akcesoriami do telefonów Pancernik.eu. – Począwszy od elastycznych i przezroczystych gum i silikonów, które zabezpieczają przed zadrapaniami i upadkami z niewielkiej wysokości, przez skórzane futerały z klapkami na ekranach i kieszonkami na karty, które mogą zastępować portfel, aż po obudowy do zadań specjalnych, które ochronią telefon nawet w czasie burzy piaskowej.

Etui różnią się stopniem ochrony, jaką zapewniają, ale też wyglądem. Dlatego wiele osób decyduje się na obudowę przede wszystkim po to, aby nadać swojemu sprzętowi indywidualny charakter, a dopiero w dalszej kolejności po to, aby go zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Takie podejście nie sprawdza się w przypadku osób aktywnych fizycznie. One potrzebują przede wszystkim doskonałej ochrony smartfonu podczas uprawiania sportu.

 

Obudowy na telefon dla aktywnych i wymagających

Osoby uprawiające sport często używają smartfonu do monitorowania aktywności czy słuchania muzyki. Podczas aktywności fizycznej bardzo łatwo o to, aby smartfon uległ uszkodzeniu pod wpływem upadku, wstrząsów, zamoczenia na deszczu. Jeżeli uprawiamy sporty ekstremalne, dochodzą dodatkowe czynniki: piasek, błoto, woda nie tylko z nieba, śnieg. Czy istnieje pokrowiec, który zapewnia ochronę przed nimi?

Okazuje się, że tak. Przykładem może być etui Griffin Survivor All Terrain. Składa się z czterech warstw. Wewnętrzny szkielet tłumi drgania, a zintegrowana osłona ekranu zabezpiecza go przed pęknięciem i zarysowaniem. Dostęp do przycisków i gniazd zapewniają uszczelniane porty, które wytrzymują napór wody i pędzącego piasku przez godzinę. Dzięki tej obudowie upadek z dwóch metrów na beton nie musi kończyć się wymianą sprzętu. O najwyższej jakości zabezpieczenia świadczy fakt, że etui to spełnia wymogi bezpieczeństwa Departamentu Ochrony USA MIL-STD-810G.