Szukasz idealnej pralki ładowanej od frontu? Niestety wybór najlepszego sprzętu nie należy do najprostszych. Jeśli szukasz optymalnego modelu – odpowiednio dużego i jednocześnie praktycznego – idealne będą pralki o ładowności właśnie 8 kg. Załadujesz do nich dużo prania, a blat wykorzystasz jako półkę na ręczniki lub inne akcesoria łazienkowe. Oto nasz TOP 3 pralek 8 kg.

 

Nowoczesne pralki mają tak wiele innowacyjnych funkcji ułatwiających pranie, że trudno wybrać spośród nich konkretny model. Przydatne technologie to m.in. sterowanie pralką z poziomu smartfona, funkcja pary, regulacja wirowania, inteligentna diagnostyka, blokada rodzicielska i możliwość dodania ubrań podczas prania. Ilość dodatkowych programów i zastosowanych w pralkach technologii może przyprawić o zawrót głowy.

Warto wziąć to pod uwagę, a także swoje możliwości finansowe i powierzchnię łazienki, planując zakup idealnej pralki o ładowności 8 kilogramów. Oto nasz TOP 3 wartych uwagi modeli – wśród nich jest Samsung Quick Drive, Bosch oraz Electrolux.

 

Samsung Quick Drive WW80M741NOA

Model WW80M741NOA firmy Samsung, to biała pralka 8 kg z innowacyjną technologią QuickDrive, dzięki której można skrócić czas prania nawet o 50%. Oczywiście skuteczność pozostaje bez zmian, za to zużycie energii spada o 20%! Z kolei technologia EcoBubble, czyli zastosowanie aktywnej piany, sprawia, że brud jest skutecznie usuwany nawet w niskiej temperaturze.

Opisywany model Samsung Quick Drive docenisz też za specjalne drzwi AddWash, przez które można dołożyć do bębna ubrania podczas cyklu prania, a także dolać płyn zmiękczający. Ponadto biała pralka Samsung świetnie prezentuje się w łazience urządzonej w jasnych barwach. A całym procesem prania można zarządzać za pomocą specjalnej aplikacji Smart Control, którą pobiera się na smartfona.

 

Bosch WAT 24340PL

Jeśli interesuje Cię pralka 8 kg, zwróć uwagę także na modele Boscha – m.in. WAT 24340PL. Zapewnia odpowiednią ładowność dla całej rodziny, a przy tym pracuje cicho i według nowoczesnych norm. Istnieje możliwość dołożenia prania w trakcie już rozpoczętego cyklu, a funkcja ActiveWater Plus dba o to, żeby proces prania był jak najbardziej ekonomiczny – pranie odbywa się przy użyciu najmniejszej potrzebnej ilości wody i energii. Takie rozwiązania zawsze wpływają pozytywnie na domowy budżet.

Pralki wyposażone w silnik EcoSilnce Drive są ciche, niezawodne i do tego trwałe – producent oferuje aż 10 lat gwarancji. Doskonała skuteczność prania jest też możliwa przy wyborze szybkiego programu, trwającego raptem 15 minut! Biała pralka niemieckiego producenta idealnie wkomponuje się w każde wnętrze.

 

Electrolux EWF1287HDW2

Ten model Electroluxa to także biała pralka o ładowności 8 kg. Wygodna, bo ładowana od frontu i pojemna, będzie dobrym wyborem, jeśli mieszkasz z rodziną lub przyjaciółmi. System elektronicznego sterowania Fuzzy Logic pomaga kontrolować poszczególne parametry prania, np. temperaturę, poziom wody, obciążenie silnika itd. Ponadto można wybrać program Steam System, aby odświeżyć ubrania za pomocą pary. Funkcja OptiSense zaś automatycznie dobierze ilość wody, czas oraz energię do ilości ubrań, które chcesz wyprać. Jeżeli na duże pranie masz czas tylko wieczorem, nie ma problemu. Pralka pracuje cicho i efektywnie dzięki silnikowi inwerterowemu. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest TimeManager, dzięki któremu można zaplanować cykl prania i dostosować go do swojego planu dnia.