Przedpokój to rzecz jasna bardzo charakterystyczne miejsce w naszym domu, gdzie można mówić o tym, że regularnie jest ruch.

Jeśli w domu mieszka sporo osób to oczywiście każdy będzie wchodził, wychodził to sprawia, że ryzyko zabrudzeń jest tam dużo większe niż w innych miejscach domu. Dodatkowo oczywiście dochodzi do tego kwestia chodzenia w butach. W przedpokoju to oczywista sprawa, do innych pomieszczeń zazwyczaj buty staramy się zdejmować, dlatego właśnie również z tego względu zabrudzenia w przedpokoju nie są niczym zaskakującym. Warto więc pomyśleć o tym, by to pomieszczenie przygotować w taki sposób, by w miarę możliwości ograniczać ilość tych zabrudzeń.

 

Jaki dywan do przedpokoju?

To właśnie bardzo często stawiane pytanie. Jeśli ktoś chce zaaranżować przedpokój w taki sposób, że znajdzie się tam dywan to decyzja co do tego jaki ma być to dywan powinna być jak najlepiej przemyślana. Możliwości jest oczywiście sporo, ponieważ rynek proponuje wiele różnych propozycji, jednak przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na praktyczność wybranej formy nie na jej estetykę. Dlatego właśnie do przedpokoju najlepiej postawić na dywan, który nie będzie zbyt duży, nie będzie znajdował się blisko drzwi, a jednocześnie nie będzie również zbyt jasny, ponieważ wtedy ryzyko zabrudzenia będzie duże.

Najlepiej oczywiście odwiedzić sklep z dywanami i zapoznać się z różnymi propozycjami jakie się tam znajdują. W wielu miejscach znajdziemy między innymi niewielkie dywany w szarościach, które w przedpokoju będą się dobrze prezentować. Jeśli ktoś będzie miał duży przedpokój np. w kształcie prostokąta to możliwe, że ciekawą propozycją będzie dywan owalny, który powinien się tam świetnie prezentować. Możliwości jest naprawdę sporo, warto więc samodzielnie zobaczyć w sklepach różne dywany i dopiero potem podjąć decyzję co do tego jaki dywan będzie najlepszy.

Jeśli ktoś będzie chciał wybrać dla siebie ładny dywan powinien również pamiętać, że do przedpokoju nie powinno się wprowadzać dywanów z długim włosiem. Takie dywany oczywiście ładnie się prezentują, ale trzeba się liczyć z tym, że dużo szybciej będą się brudzić a brud będzie również dużo bardziej wnikał w strukturę. Przez to oczywiście czyszczenie takich dywanów będzie dużo trudniejsze. Zdecydowanie lepiej będzie więc wybrać dywan z krótkim włosiem unikając jasnych kolorów.