Lato to wymarzona pora roku każdego dziecka, gdyż bezsprzecznie kojarzy się z wakacjami, a więc z okresem wolnym od szkoły. W ciepłe, słoneczne dni maluchy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego warto zadbać o to, aby było im wówczas wygodnie i bezpiecznie. Dziś podpowiemy, jakie buty sprawdzą się dla dzieci najlepiej.

 

Obuwie sportowe dla dzieci

Jeśli chodzi o buty dla dzieci na lato, to bez wątpienia te o sportowym fasonie będą trafnym wyborem. Takie buty będą odpowiednie na co dzień, zarówno na ciepłe, jak i chłodniejsze, letnie dni. W butach sportowych dzieci mogą bawić się na podwórku, zwłaszcza, jeśli lubią aktywnie spędzać czas, grając w piłkę czy bawiąc się na placu zabaw.

Buty sportowe przydadzą się także podczas dłuższych spacerów z rodzicami czy w czasie wycieczek plenerowych.

Wybierając odpowiednie obuwie dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jego jakość wykonania. Materiał, z którego wyprodukowany jest but, powinien być wytrzymały, ale jednocześnie oddychający, aby zapewnić stopie dziecka odpowiednią wentylację. Najlepszym wyborem będą buty sportowe wykonane ze skóry, jeśli jednak szukamy czegoś tańszego, na rynku możemy znaleźć również obuwie sportowe dla dzieci produkowane z dobrych jakościowo materiałów syntetycznych.

 

Półbuty dziecięce

Kolejnym rodzajem obuwia, które warto mieć w dziecięcej garderobie, są klasyczne, eleganckie półbuty. Te z kolei sprawdzą się podczas ważnych i bardziej formalnych uroczystości, których latem nie brakuje. Wesela, chrzciny to przecież okazje, podczas których nawet dzieci powinny wyglądać szykownie. Dla chłopców mogą to być skórzane półbuty wiązane sznurówkami, natomiast dla dziewczynki – lakierki zapinane na kostce. Choć w tego rodzaju obuwiu dzieci nie chodzą na co dzień, to kupując je warto dokładnie dopasować ich rozmiar w taki sposób, aby nie uciskały stopy dziecka podczas chodzenia. Jest to o tyle ważne, że buty zakładane od okazji do okazji nie są zwykle „rozchodzone”, więc często mogą powodować powstanie odcisków. Odpowiednie dopasowanie ich fasonu oraz rozmiaru zapewni więc dziecku wygodę.

 

Klapki dziecięce

Klapki to obuwie, które, obok sandałów, z pewnością często będzie używane latem. Tego rodzaju buty nie nadają się co prawda do aktywnego spędzania czasu, natomiast zapewnią dziecku doskonałą wygodę podczas krótkich, letnich spacerów czy w czasie zabaw na plaży lub basenie. Wybierając klapki dla dziecka, warto postawić na model wykonany z miękkiej i dobrze wyprofilowanej pianki, która zapewni stopie doskonałe podparcie i jednocześnie zabezpieczy ją przed osuwaniem się na boki, co może powodować nie tylko dyskomfort, ale również grozić kontuzją. Klapki to buty na lato dla dzieci starszych. W przypadku kilkulatków lepiej jednak postawić na klasyczne sandałki z zabezpieczeniem na pięcie.

Wybierając obuwie dziecięce na lato, warto wziąć pod uwagę zarówno pogodę, jak i aktywność dziecka oraz okazje i uroczystości, w których przyjdzie maluchowi uczestniczyć. Bez względu na to, jaki rodzaj buta wybierzemy, zawsze stawiajmy na jakość, która będzie dla dziecka gwarancją wygody i bezpieczeństwa.