Jedną z zalet industrialnego stylu jest łatwość z jaką można wprowadzić go do wnętrz. Wystarczy pomalować ściany na szary kolor i wstawić meble loftowe. Tylko jak je rozpoznać i wybrać takie, które nadadzą pomieszczeniom odpowiedniego charakteru? Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka parametrów.

 

1. Meble loftowe ze starannie dobranych tworzyw

To głównie od materiału zależy, jak będą się prezentowały meble loftowe. Industrialna estetyka upodobała sobie przede wszystkim takie tworzywa jak metal, szkło i beton. Chętnie wykorzystywane są także surowce naturalne, czyli m.in. drewno i kamień. Szczególnie interesująco wyglądają meble, które łączą różne materiały, np. stół z drewnianym blatem i metalowymi nogami. Wykorzystanie różnych faktur urozmaici wnętrze, a jednocześnie nie pozbawi go oszczędnego, minimalistycznego charakteru. W ofercie Icon Concept możesz zobaczyć z jakich materiałów mogą być wykonane meble loftowe i jak się prezentują.

 

2. Neutralna paleta barw

Lofty cechuje szczególna paleta kolorystyczna, która jest inspirowana wyglądem fabryk z epoki przemysłowej. Prym wiodą w niej przede wszystkim neutralne barwy – różne odcienie szarości, a także czerń i beż. Często stosowana jest także takie rdzawa czerwień, kojarząca się z cegłą. Niektórzy przełamują tę gamę barw dodatkami w nasyconych kolorach, ale lepiej z nich zrezygnować wybierając meble. Loft można wypełnić akcesoriami, takimi jak np. lampy w intensywnych odcieniach fioletu albo zieleni. Umeblowanie stanowi jednak główny element wyposażenia, dlatego powinno być utrzymane wyłącznie w kolorach charakterystycznych dla industrialnych wnętrz.

 

3. Lofty urządzone przy wykorzystaniu prostych form

Kolejny aspekt, o którym trzeba pamiętać, to kształt mebla. Zero udziwnień i niepotrzebnych elementów! W loftach królują minimalistyczne, funkcjonalne formy. Najlepiej jeśli są inspirowane figurami geometrycznymi. Niektórzy producenci mebli potrafią tworzyć naprawdę oryginalne kształty bazując wyłącznie na okręgach, prostokątach i trójkątach. Dodatkowym urozmaiceniem mogą być elementy perforowane.

 

4. Mat zamiast połysku

Warto pamiętać, że lofty nie lubią blasku – matowe wykończenie jest zdecydowanie częściej stosowane w tego typu wnętrzach. Dotyczy to także mebli. Jeśli pojawiają się na nich złocone elementy, najlepiej żeby były pokryte patyną zamiast błyszczeć nowością. Z kolei drewniane elementy mogą być np. przetarte papierem ściernym w niektórych miejscach. Dzięki temu nie będą wyglądały na idealne, a przez to nabiorą bardziej oryginalnego charakteru, który decyduje o wyjątkowości loftowej stylistyki.

Nie ma wątpliwości, że w urządzaniu wnętrz kluczową rolę odgrywają meble. Loft będzie wyglądał naprawdę stylowo jeśli właściwie dobierzesz elementy umeblowania. Wystarczy tylko, że skupisz się przy tym opisanych wyżej właściwościach, a na pewno bez trudu znajdziesz meble, które pasują do industrialnych aranżacji.

Meble loftowe dostępne są m.in. w ofercie => icon-concept.pl/portfolio_cat/meble-loftowe – Producent mebli loftowych, industrialnych, sklepowych z Wrocławia.