W ostatnim czasie najpopularniejszym formatem zdjęć są zdjęcia kwadratowe. Papierowe odbitki zdjęć o rozmiarze 10×10 lub 13×13 kojarzą się ze zdjęciami z dawnego polaroidu. Jednak ich popularność wywodzi się ze znanego portalu społecznościowego, jakim jest Instagram. Właśnie dlatego kwadratowe zdjęcia potocznie zwane są instafotami. Obecnie jest to jeden z najchętniej wybieranych formatów do wydruku, gdyż dobrze prezentuje się na ścianie w tzw. ramkach galeryjkach.

 

Jakie formaty zdjęć można zamówić online?

 Małe zdjęcia kwadratowe doskonale nadają się do ramek galeryjek, które mają wolne miejsca na wiele odbitek o tym samym rozmiarze. W takich ramkach możesz zaprezentować całą gamę swoich nastrojów i zaprezentować różne miny lub wyeksponować jakąś tematyczną historię z życia. Małe rozmiary doskonale nadają się do wydruku zdjęć niezbyt dobrej jakości, ponieważ nie będą widoczne niedoskonałości pliku źródłowego.

Dlatego też, jeśli ze względów sentymentalnych szczególnie zależy Ci na konkretnych zdjęciach i chciałbyś je wydrukować, to małe formaty będą odpowiednie. Niekiedy bywa, że coś nas zaskoczy i nie jesteśmy przygotowani na zrobienie dobrego zdjęcia, ale okoliczności są tak wyjątkowe, że właściwie musimy je zrobić. Może to być nagłe pojawienie się unikatowego zwierzątka lub niespotykana sytuacja, którą chcemy utrwalić. Do tego właśnie służą małe formaty.

Oczywiście najlepiej, jeśli  wszystkie zdjęcia są dobrej jakości, ale w wyjątkowych sytuacjach możemy pozwolić sobie na wydruk również tych nieco gorszych jakościowo. Małe formaty to nie tylko instafoty. Należą do nich także formaty standardowe takie jak 9X13, czy też 10X15 cm. Jeśli zdecydujemy się na wywołanie zdjęć online i złożymy zamówienie przez internet, to niezwykle szybko możemy cieszyć się swoimi papierowymi odbitkami. Korzystając z takiej formy usługi mamy także możliwość wyboru papieru fotograficznego, na którym zdjęcia będą drukowane. Zwykle jest to papier matowy lub błyszczący. W niektórych przypadkach zwłaszcza przy powiększeniach może to być papier satynowy lub jedwabisty. Wszystkie zlecenia realizowane są ekspresowo, dlatego paczkę ze swoimi zdjęciami możemy mieć w domu nawet w ciągu 24 godzin.

Decydując się na mniejsze zdjęcia papierowe, powinniśmy również zadbać o sposób ich wyeksponowania i zakupić odpowiednie ramki lub albumy. Z kolei duże, kwadratowe odbitki o rozmiarze 40X40 cm i większym, świetnie nadają się do ekspozycji zdjęć portretowych. 

W dzisiejszych czasach internetowe fotolaby gwarantują swoje usługi, zwłaszcza wywoływanie zdjęć na najwyższym poziomie. Pracują na markowym sprzęcie oraz na markowej chemii i papierze fotograficznym. Właśnie dlatego odbitki mają bardzo wysokie nasycenie kolorów, doskonałe oddanie czerni i szarości, właściwy kontrast, oraz dobrą ostrość. Polecamy!