Panele ścienne są wciąż modne, a tapicerowane przemycane prawie do każdych stylizacji. Rynek ma jednak tak bogatą ofertę paneli ściennych, że warto poznać ich zalety, wady i możliwości zastosowania. Na pewno każdy znajdzie wśród nich najlepsze produkty dla siebie. Stworzenie nowego wnętrza przy użyciu paneli jest proste, szybkie i tanie. Warto więc z nich korzystać.

 

Panele ścienne to nowoczesna odpowiedź na konieczność szybkiej zmiany charakteru przestrzeni bez rozpoczynania długotrwałego, uciążliwego i kapitałochłonnego remontu. Dzięki panelom można uzyskać we wnętrzu cechy charakterystyczne dla każdego stylu wystroju. Zazwyczaj jednak, przy zastosowaniu modnych paneli tapicerowanych uzyskuje się pokoje przytulne, zróżnicowane, wprowadzające odprężenie. Ponadto panele ścienne pozwalają łatwo ukryć mankamenty ściany. Zakryć kable, nierówności, rury centralnego ogrzewania i inne, niekomfortowe w odbiorze elementy. Są wspaniałym tłem dla całej aranżacji lub przyciągającym wzrok, centralnym punktem stylu, w zależności od sposobu wykorzystania.

Panele ścienne są lubiane ze względu na ich różnorodność. Można łatwo je zmieniać, czyścić i naprawiać. W zależności od zastosowanego materiału są lekkie i łatwe w montażu lub potężne, ciężkie, nasuwające na myśl stałość i bezpieczeństwo. Pasują do stylów nowoczesnych, ale i przytulnych, eklektycznych. Są wspaniałym urozmaiceniem przestrzeni dla dorosłych, ale i mogą stworzyć wesoły pokój dla dzieci. Wszystko zależy od inwencji twórczych i umiejętności zastosowania najróżniejszych możliwości oferowanych przez rynek paneli ściennych.

 

Które panele są najlepsze?

Nie można powiedzieć jednoznacznie, które panele są najlepsze. Na pewno takie, które są stylistycznie dopasowane do rezultatów, które chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy urządzać pokój minimalistyczny i nowoczesny, warto postawić na panele betonowe czy gipsowe. Do łazienek czy kuchni najlepszych wyborem mogą okazać się panele z PCV, tworzyw sztucznych czy szkła. Z kolei przedpokoje są wręcz stworzone do zastosowania paneli drewnianych a pokoje gościnne mogą zyskać na zastosowaniu paneli ściennych 3D lub ażurowych. Dla bardzo modnych paneli tapicerowanych przewidziane są sypialnie i pokoje dla dzieci i młodzieży.

Każde panele pozwolą osiągnąć wykreślony cel. Korzystając z ich zalet, na pewno wybierzemy najlepsze panele, dostosowane do stylu przestrzeni, zasobności portfela czy zadania pośredniego czyli wygłuszenia lub ocieplenia ścian.

Czarny Guzik

Rodzaje paneli ściennych

Jeśli chcemy użyć najlepszych paneli ściennych, mamy określony cel i efekty do uzyskania, warto wiedzieć spośród jakich rodzajów paneli możemy wybierać. Myśląc o panelach mamy bowiem zazwyczaj w głowie wizję starodawnej boazerii, boazerio podobnych paneli z laminatów czy plastikowych paneli, którymi do niedawna obijano nawet całe domy. Technologia produkcji paneli ściennych wciąż się jednak rozwija i pozwala stworzyć wyjątkowe i wysokiej jakości elementy. Drewniane klepki pokrywające całe ściany to historia, która zdaje się nigdy nie powrócić. Teraz panele ścienne produkowane są w bogatej gamie zastosowanych materiałów, technologii, kolorów i innych walorów, których poszukujemy. Możemy bowiem wybierać wśród paneli:

 • Gipsowych

 • Betonowych

 • Plastikowych i z PCV

 • Ażurowych

 • Drewnianych i nowoczesnej boazerii

 • Szklanych

 • 3D

 • Tapicerowanych

Ponadto możemy korzystać z paneli aluminiowych, laminowanych, z płyt MDF czy przestrzennych, tworzonych w technologii innej niż 3D.

Biorąc pod uwagę rodzaj pomieszczeń można polecić następujące panele:

 • Do kuchni
  pasują panele z PCV, plastiku, materiałów laminowanych, szkła i drewna gatunków egzotycznych

 • Do przedpokoju
  idealne są panele plastikowe, aluminiowe, drewnopodobne

 • Do łazienki
  pasują panele z PCV, plastiku, laminatów i szkła

 • Do salonu
  polecane są panele drewniane, tapicerowane, betonowe, gipsowe, ażurowe, przestrzenne

 • Do sypialni
  najlepsze będą panele tapicerowane

Każdy rodzaj paneli ściennych ma swoje zalety. Warto je poznać wybierając panele najbardziej pasujące do założeń aranżacyjnych.

 

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez hurtownię tapicerską Akces oferującą min. panele ścienne: hurtownia-akces.pl/panele-scienne