Ogrody zimowe zyskują w Polsce na popularności. Widoczne jest to szczególnie w metropolii, jaką jest Warszawa. Ta duża aglomeracja skupia właścicieli dużych posesji oraz ekskluzywnych domków jednorodzinnych. Jeśli chciałbyś się nimi zainspirować i zbudować ogród zimowy, przeczytaj ten artykuł. Przedstawia on wady i zalety posiadania ogrodów zimowych.

 

Czym są ogrody zimowe?

Ogrody zimowe to szklane konstrukcje oparte na profilach drewnianych, aluminiowych lub z PCV. Są one bardzo często mylone ze szklarniami ogrodowymi, jednak nimi nie są. Ogrody zimowe ciepłe mogą być ogrodami całorocznymi przeznaczonymi do wypoczynku i rekreacji. Z zimnych ogrodów zimowych korzysta się natomiast tylko sezonowo, głównie w porze letniej. Pomieszczenia te bardzo często nazywane są także oranżeriami, gdyż można w nich hodować najróżniejsze rośliny od typowych bylin po gatunki egzotyczne.

 

Zalety ogrodów zimowych w Warszawie

Warszawa, jako duże miasto, jest zróżnicowana pod względem zasobności jej mieszkańców. Nie brak jednak właścicieli sporych posesji, którzy zainwestowali w widowiskowe ogrody zimowe. A jakie zalety mają te oranżerie? Czytaj dalej.

Ogrody zimowe w Warszawie stanowią ogromną atrakcję dla domowników i gości. Dzięki nim można także powiększyć powierzchnię domu. Ma to duże znaczenie w budynkach, w których jest mało miejsca. Wtedy ogrody zimowe mogą być dodatkowym pokojem – pełnić funkcję salonu, biblioteki lub gabinetu. Warto pamiętać, że ta opcja sprawdzi się tylko wtedy, kiedy postawisz na wnętrze ogrzewane. Najlepsze ogrody zimowe w Warszawie to te, z których można korzystać całorocznie. Jeżeli zainwestujesz w odpowiednią aranżację, pomieszczenie może stać się nawet miejscem, gdzie będziesz się spotykał ze swoimi znajomymi lub może i z przyszłymi klientami.

Ogrody zimowe w Warszawie to miejsca wyjątkowo zaciszne, stworzone z myślą o relaksie. To tam możesz znaleźć odrobinę spokoju po dniu pełnym wrażeń. Co ważne, oranżeria przyczynia się do lepszego obiegu ciepła w budynku, poprawiając mikroklimat. Stabilizuje też wilgotność i natlenienie wnętrza.

 

Ogrody zimowe – estetyczne i komfortowe rozwiązanie

Jednym z największych plusów posiadania ogrodów zimowych jest możliwość przebywania wśród roślin, nawet kiedy za oknem szaleje śnieżyca. Przeszklenia i połączenie pomieszczenia z ogrodem, stwarzają optymalne warunki do rozwoju roślin, gdy temperatury są bardzo niskie.

Oranżeria jest przeważnie dobrze nasłoneczniona, co sprzyja rozwojowi egzotycznych gatunków. Można zatem śmiało stwierdzić, że ogrody zimowe w Warszawie to po prostu miejsca mające kolosalny wpływ na zdrowie. Dzięki roślinom i kwiatom lepiej dotleniają organizm, o co może być trudno w chłodniejsze miesiące, kiedy raczej rzadko wychodzi się z domu. Do plusów oranżerii można zaliczyć także jej estetykę – stanowi ona element dekoracyjny budynku.

 

Jakie wady mają ogrody zimowe?

O ogród zimowy trzeba dbać całorocznie, co nie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują oraz dla tych, którzy chcą zaoszczędzić. Roślinność w oranżerii wymaga pielęgnacji – nawożenia, odpowiedniego nasłonecznienia i podlewania. Ogrody zimowe pochłaniają też znaczne nakłady finansowe. Trzeba zatem zainwestować w odpowiednią konstrukcję i wytrzymałe profile (najlepiej aluminiowe). Warto mieć na uwadze, że materiały termoizolacyjne również nie należą do najtańszych. Do tego dochodzi jeszcze koszt wyposażenia i utrzymania roślin. Te, aby zdrowo rosły, wymagają odpowiednich środków.

 

Bartmetaco ogrody zimowe

Adres: Kaliska 1/34

02-316 Warszawa

Numer telefonu: 600 595 335

E-mail: bartmetaco@bartmetaco.pl