Beton architektoniczny to produkt, który jest coraz częściej wykorzystywany do wystroju wielu wnętrz. Stanowi on bardzo ciekawe rozwiązanie, które w charakterystyczny sposób podkreśla modernistyczny styl każdego wnętrza. Można go z łatwością zakomponować, a oprócz tego wybór w tej kategorii jest ogromny. Wysokiej jakości beton architektoniczny oferuje betoniarnia Kraków.

 

Czym charakteryzuje się beton architektoniczny?

Z roku na rok beton architektoniczny cieszy się coraz większą popularnością. Czym charakteryzuje się zatem ten produkt?

Otóż różni się on w dużym stopniu od tradycyjnego betonu, który to jest powszechnie wykorzystywany jako wylewka w wielu prywatnych domach.

Beton architektoniczny odznacza się tym, że po położeniu posiada bardzo estetyczny wygląd. Ten niezawodny materiał budowlany posiada bardzo gładką powierzchnią, ciekawy kolor oraz bardzo wyraźną fakturą, którą można uzyskiwać w manualny sposób.

W zależności od użytej podczas produkcji mieszanki beton architektoniczny może posiadać gładką lub porowatą powierzchnię. Dzięki stosowaniu specjalnych form można uzyskać różnorodne, bardzo ciekawe wzory oraz faktury.

Położenie betonu architektonicznego zawsze zapewnia wybranej powierzchni doskonały wygląd. Materiał ten potrafi w bardzo ciekawy sposób urozmaicić wygląd niejednego wnętrza. Jest on doskonałą propozycją zarówno dla nowoczesnych mieszkań prywatnych, jak i dla wielu obiektów publicznych.

 

Jakie zalety posiada beton architektoniczny?

Materiał ten posiada mnóstwo zalet. Charakteryzuje się on tym, że potrafi nadać wyjątkowego charakteru każdemu nowoczesnemu wnętrzu. Doskonale podkreśla przede wszystkim styl modernistyczny, który to w ostatnim czasie jest bardzo modny. Beton architektoniczny posiada szary kolor, dzięki czemu można go ciekawie skomponować z wieloma kolorami. Potrafi on stanowić doskonałe tło dla bardzo wyraźnych akcentów, a przede wszystkim w kolorze żywej czerwieni, żółci oraz różnych odcieni fioletu.

Beton architektoniczny charakteryzuje się także tym, że jest bardzo funkcjonalny oraz praktyczny podczas użytkowania. Podczas produkcji dodawane są do niego specjalne wzmacniacze, które zapewniają spójność konstrukcji oraz bardzo dużą wytrzymałość.

Surowa estetyka oraz niezwykłe właściwości tego materiału sprawiają, że jest on bardzo chętnie wykorzystywany zarówno we wnętrzach domów, jak i w ogrodzie. Z betonu architektonicznego produkowane są również blaty kuchenne, płyty ścienne i elewacyjne, podłogi, meble oraz różnorodne ogrodzenia.

 

Jakie są wady zastosowania betonu architektonicznego?

Beton architektoniczny to produkt który idealnie nadaje się do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Niemniej może on być nietrafionym wyborem dla klasycznych wnętrz, w których króluje drewno, panele oraz tapety.

Beton architektoniczny sprawia, że pomieszczenie nabiera zimnego charakteru, co może wielu właścicielom mieszkań nie odpowiadać.

Do wad płyt wykonanych z betonu architektonicznego należy także zaliczyć wagę. Te większe ważą czasem nawet 50 kg, zatem wymagają bardzo solidnego mocowania.

Podczas wyboru płyt warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Tańsze produkty mogą bowiem okazać się gorsze jakościowo oraz mniej trwałe. W związku z tym mogą być nieodpowiednie do montażu w niektórych miejscach, a przede wszystkim na zewnątrz.