Nie każdy z nas dysponuje dużą kuchnią. Małe powierzchnie mają z kolei to do siebie, że trudno na nich zmieścić wszystko, co potrzebne i jeszcze pozostawić miejsce na swobodne poruszanie się oraz pracę. Posiadacze małych kuchni z powodu braku miejsca najczęściej zmuszeni są zrezygnować ze zmywarki. Dzięki zmywarkom kompaktowym nie jest to jednak już konieczne! Czym charakteryzuje się zmywarka kompaktowa? Poznaj dwa modele, które idealnie sprawdzą się w każdej, nawet niewielkiej kuchni.

 

Zmywarka kompaktowa – funkcjonalność i oszczędność miejsca

Zmywarka kompaktowa bardzo często jest mylona z mniejszym modelem standardowej zmywarki, którą jest zmywarka do zabudowy, tzw. 45. Nie jest to jednak jedno i to samo, gdyż zmywarka kompaktowa jest od niej znacznie mniejsza. Swoim wyglądem przypomina bowiem nieco większą mikrofalówkę, a żaden z jej wymiarów nie przekracza 55 cm. Takie rozmiary czynią z niej sprzęt wprost stworzony do małych kuchni, w których nie mieściłaby się standardowa zmywarka do zabudowy.

Zmywarka kompaktowa to najczęściej urządzenie wolnostojące, chociaż wśród nich znajduje się zmywarka do zabudowy. Może więc zostać ustawiona w dowolnym miejscu w kuchni lub sprytnie ukryta w zabudowie kuchennej. Zmywarka kompaktowa może być ustawiona także na blacie, dzięki czemu oszczędza miejsce na podłodze. Nowoczesny wygląd oraz uniwersalne kolory obudowy sprawiają, że zmywarki kompaktowe są w stanie idealnie wpasować się w wystrój każdej kuchni, zarówno tej urządzonej w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

 

Zmywarka kompaktowa – dwa modele warte zakupu

Zmywarka kompaktowa to sprzęt AGD, który w swojej ofercie posiada większość wiodących producentów zmywarek. Jeśli jednak poszukujemy oszczędnego urządzenia o wysokiej funkcjonalności warto zainteresować się modelami znanych i cenionych marek. Należą do nich Bosch oraz Candy.

Oto porównanie dwóch modeli zmywarek kompaktowych, które są warte naszej uwagi i zakupu.

 

Zmywarka BOSCH SKS51E22EU

Zmywarka kompaktowa Bosch wyposażona jest w cichy i energooszczędny silnik EcoSilence Drive, który nie posiada szczotek. Dzięki ich brakowi zmywarka pracuje cicho oraz zużywa znacznie mniej energii elektrycznej. Klasa energetyczna tego urządzenia to A+, dzięki czemu możemy używać zmywarki codziennie bez obaw o wzrost wysokości naszych rachunków za prąd. W ciągu jednego pełnego cyklu zmywania urządzanie zużywa 8 litrów wody.

Wnętrze zmywarki kompaktowej Bosch pomieści w sobie 6 kompletów naczyń oraz posiada specjalne czujniki, które dopasowują ilość wody i pobranej energii do wielkości załadunku. Zmywarka posiada biały kolor obudowy, dzięki czemu pasuje do praktycznie każdej kuchni. Jej niewielkie rozmiary oraz estetyczny wygląd pozwalają na jej ustawienie także na blacie.

 

Zmywarka CANDY CDCP 6/E

Zmywarka kompaktowa Candy to z kolei doskonały wybór dla osób, które potrzebują małej zmywarki nablatowej i oszczędności. Zmywarka Candy na jeden cykl mycia pobiera bowiem zaledwie 6,5 litra wody. Za jednym razem umyjemy w niej natomiast 6 kompletów naczyń. Posiada klasę energetyczną A+, co czyni z niej urządzenie idealne do codziennego użytku.

Na uwagę w tym modelu zasługuje także jego estetyczny biały kolor obudowy oraz panel sterowania umieszczony z przodu urządzenia. Dzięki niemu zmywarka kompaktowa Candy prezentuje się nowocześnie oraz będzie estetycznym i funkcjonalnym dodatkiem do każdej małej kuchni.

Każde z prezentowanych urządzeń możemy obejrzeć i kupić przez Internet. Zmywarka kompaktowa i zmywarka do zabudowy w Neonet.pl to dobry wybór, jeśli szukamy dobrej jakości markowego sprzętu AGD do swojej kuchni w atrakcyjnej cenie.