Nie od dzisiaj wiadomo, że małe dzieci uwielbiają różnego rodzaju zabawy. Dzięki czemu mogą miło spędzić czas, a na dodatek się rozwijać poprzez niektóre zabawy. Na rynku możemy znaleźć dużo, różnego rodzaju zabawek. Ostatnio najpopularniejszym są zestawy slime.

Czym one są i jakie korzyści płyną z zabawy tymi produktami? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. Dlatego też, jeśli którykolwiek rodzic zastanawia się nad kupnem takiej zabawki, to zdecydowanie warto, aby zapoznał się z treścią tekstu. Być może treść okaże się bardzo interesująca i zachęci rodziców do kupna takiego zestawu swojemu dziecku.

 

Co to jest slime?

Na pewno wiele osób w ogóle nie wie, czym jest slime. Dlatego na samym początku warto przedstawić, że jest to nic innego jak masa plastyczna domowej roboty, z której można ulepić dużo fajnych i ciekawych rzeczy. Jest to popularna zabawka wśród małych dzieci na całym świecie. Zestawy slime oferują mnóstwo fajnej zabawy, gdzie można łączyć kilka składników na raz. Dzięki takiej masie nasze dzieci są w stanie się rozwijać. Szczególnie uczy koncentracji i cierpliwości. A do tego pobudza i czasami nawet skłania do pracy zespołowej. Ponadto dzieci dzięki takiemu zestawowi uczą się odpowiedzialności, gdyż muszą przestrzegać porządków i bezpieczeństwa. Takie zestawy można kupić albo w sklepach stacjonarnych, gdzie sprzedają zabawki dla dzieci, albo też zamówić przez Internet. Warto jednak zrobić to online, gdyż jest tam zdecydowanie większy wybór, a i ceny są znacznie niższe. Można kupić już gotowe zestawy kreatywne lub do samodzielnego zrobienia.

Warto dodać, iż jeśli ktoś chce kupić tego typu zestaw do robienia slime, to zawiera on przede wszystkim takie elementy jak:

  1. KLEJ 5 LITRÓW
  2. AKTYWATOR  5 LITRÓW
  3. KULKI STYROPIANOWE 7 LITRÓW
  4. PIASEK KINETYCZNY 3 KG
  5. BARWNIK CZERWONY 500ML
  6. BARWNIK NIEBIESKI 500ML
  7. BARWNIK ŻÓŁTY 500ML

Jak widać elementów jest dość dużo. Dlatego też każde dziecko będzie zadowolone z tego, iż samodzielnie będzie mogło zrobić taki zestaw u siebie w domu. To jest fajna zabawa, która jest idealnym sposobem na nudę dla każdego malucha. Nawet rodzice mogą w ten sposób spędzać wolny czas ze swoimi pociechami. Na pewno każda ze stron będzie zadowolona. Zanim jednak ktoś przystąpi do robienia, warto zapoznać się z dołączoną do zestawu instrukcją i wykonywać wszystko krok po kroku. Można zrobić glutki różnego koloru, nawet świecące w ciemności.

 

Korzyści płynące z zabawy zestawami

Z pewnością dużo osób zastanawia się, dlaczego w ogóle warto kupować i bawić się takimi zestawami slime. Otóż dzieci dzięki temu rozwijają różnego rodzaju umiejętności. Do tego mogą łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli naukę z zabawą. Ponadto dzieci uczą się kreatywności, gdyż same decydują jak ich glutek będzie wyglądał. Następuje rozwój zarówno umysłowy, jak i manualny. A to dobrze wpływa w młodym wieku. Zestawy umożliwiają również między innymi: poznawanie kolorów, tworzenie różnych mas i łączenie ich ze sobą. To idealny prezent.