Każdy posiadacz samochodu, motoru, motoroweru, czy zwykłego roweru powinien mieć w swoim posiadaniu urządzenie, jakim jest kompresor. Jest to przyrząd, który służy podwyższeniu lub uzupełnieniu braków ciśnienia gazu, lub zmuszenie do jego przepływu. Jedną z najczęściej pojawiających się awarii na drodze, czy podczas spoczynku danego pojazdu jest wyciek powietrza z koła. Ciśnienie z opony może uchodzić bardzo powoli i nie zawsze przyczyną jest dziura.  Przyczynami tego są między innymi: nieszczelność zaworu, niedokładne przyleganie felgi do zaworu, czy nieszczelność kontaktu felgi z oponą. A co jeśli musimy szybko gdzieś jechać i nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich czynności naprawczych? Jedynym ratunkiem pozostaje dopompowanie powietrza za pomocą kompresora, czy tak też zwanej sprężarki.

 

Co to jest kompresor tłokowy 50l?

Kompresor tłokowy 50l to urządzenie kompaktowe o napędzie bezpośrednim. Silnik elektryczny tej sprężarki generuje 2.0 KM. Warto wspomnieć, że tej rodzaj urządzenia jest bardzo lekki i nie sprawia problemów z przemieszczaniem go w inne miejsca. Zatem można uznać, że jest mobilny i kompaktowy. Stosowany jest głównie do prac w zaciszu domowym. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na parametry, zalety takiego kompresora. Powinniśmy dokonać analizy, czy właśnie tego typu sprzętu szukamy.

 

Gdzie kupić odpowiednie urządzenie?

Kompresor tłokowy 50l  nie jest to najmniejszy wydatek. Jednak warto zaznaczyć, że jest to urządzenie wielokrotnego użytku. Tak naprawdę przy dbaniu o jego odpowiednią konserwację całe koszty zakupu mogą się zwrócić w bardzo krótkim czasie. Nie warto jednak generować dodatkowych wydatków, najlepiej skupić się na znalezieniu odpowiedniego sprzętu i korzystać bez obaw uszkodzenia. Takie praktyczne rzeczy powinniśmy kupować w zaufanych i sprawdzonych miejscach. Zakupem w sprawdzonym miejscu możemy cieszyć się przed długie lata.

 

Jak używać kompresora tłokowego 50l?

Kompresor jest to jedno z najłatwiejszych w obsłudze urządzeń, a jakże praktyczne. Jedynym warunkiem, który musimy spełnić, aby używać sprężarki to dostęp do prądu elektrycznego. Jeśli już taki warunek spełnimy, to musimy rozpatrzeć odpowiedni dobór końcówki. Musi być ona odpowiednia rozmiarem, grubością i kształtem do samego wentyla. To ma największe znaczenie, a reszta to banał: po włożeniu końcówki do wspomnianego wentyla ściskając rączkę, pompujemy powietrze. Każdy kompresor ma taki sam lub prawie sposób użytkowania.

 

Dla kogo jest dedykowany ten kompresor?

Kompresor tłokowy 50l jest to dość mała pojemność, więc z powodzeniem nada się do prywatnego użytku. Będzie on idealny dla osób majsterkujących w swoich przydomowych warsztatach, czy garażach. Urządzenie to zajmuje mało miejsca, więc nie będzie kłopotu z jego przechowywaniem. Ponadto wielką zaletą jest jego stosunkowa lekkość, z łatwością będziemy mogli przetransportować sprężarkę w dowolne, wybrane przez nas miejsce.

 

Jak często konserwować tego typu urządzenia?

Konserwacja tego produktu jest indywidualna od zaleceń konkretnej firmy, czy producenta. Zabieg nie powinien być przeprowadzany rzadziej, niż raz na pół roku. Chcąc, by nasz kompresor działał nieskazitelnie, taka konserwacja jest obowiązkowa. Pomaga zapobiegać:

  • zatykaniu się filtra powietrza,
  • zatorom,
  • korozji pasów klinowych,
  • zanieczyszczeniom zbiornika

Kompresor to urządzenie niezbędne do wszelkich prac mechanicznych. Jest bardzo łatwy w obsłudze i nie potrzebuje tak naprawdę wielkiej troski, a ułatwia bardzo działania przy naszych pojazdach.