Czy wiesz, że wiele banków oferuje dziś możliwość pożyczenia pieniędzy w 100% online, bez konieczności wizyty w oddziale? Oto 5 najważniejszych informacji, które musisz wiedzieć o kredytach gotówkowych przez internet.

 

Na skutek aktualnej sytuacji wynikającej z pandemii COVID-19 duża część życia Polaków przeniosła się do internetu. W wirtualnej przestrzeni pracujemy, uczymy się, kupujemy i… pożyczamy pieniądze.

 

Kredyty gotówkowe przez internet

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, coraz więcej banków włączyło do oferty kredyty gotówkowe przez internet. Sięgając po kredyt online bez wychodzenia z domu, pożyczysz pieniądze wygodnie i komfortowo, przy pomocy komputera, tabletu lub telefonu komórkowego. Aby decyzja o zaciągnięciu kredytu okazała się trafiona, dokładnie porównaj oferty poszczególnych banków. Oto 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

 

Szukasz najlepszego kredytu przez internet? Zwróć uwagę na 5 ważnych kwestii

Zanim zawrzesz umowę z bankiem, koniecznie sprawdź:

  • ile zapłacisz za kredyt przez internet;
  • czy na pewno nie musisz odwiedzać oddziału w celu osobistego podpisania umowy;
  • jak szybko dostaniesz pieniądze;
  • w jaki sposób bank zadba o twoje bezpieczeństwo;
  • na jakie dodatkowe udogodnienia możesz liczyć, zawierając umowę z bankiem.

 

Koszty kredytu

Kredyt gotówkowy powinien być przede wszystkim niedrogi. Zanim zawrzesz umowę z bankiem, upewnij się, ile zapłacisz za pożyczone pieniądze. Analizując koszty, weź pod uwagę jednak nie tylko oprocentowanie (niskie odsetki to nie zawsze najtańszy kredyt), ale przede wszystkim wartość RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Oprócz odsetek zawiera ona w sobie także wszystkie pozostałe koszty – prowizję czy koszt ewentualnego ubezpieczenia. Im niższe RRSO, tym tańszy kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy w 100% online

Banki często wabią potencjalnych klientów możliwością pożyczenia pieniędzy przez internet. Przy bliższej analizie takich ofert okazuje się jednak, że przez internet można złożyć wyłącznie wniosek. Aby zrealizować całą resztę procedury (a przede wszystkim podpisać umowę kredytową), konieczna jest jednak wizyta w oddziale. Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii COVID-19 możliwość zrealizowania całego procesu przez internet będzie ogromną zaletą. Zanim wybierzesz konkretną ofertę, upewnij się, że będzie to możliwe.

 

Tempo weryfikacji wniosku

Często zdarza się, że pieniądze z kredytu gotówkowego są potrzebne na już, a nawet na przysłowiowe wczoraj. Choć tempo weryfikacji wniosku zależy od parametrów kredytu i konkretnej sytuacji wnioskującego, przed wyborem konkretnej oferty sprawdź, czy bank informuje o tym, jak szybko wypłaca środki. Zwłaszcza jeśli zależy ci na czasie.

 

Bezpieczeństwo

Wiele osób rozważających zaciągnięcie kredytu przez internet obawia się, czy taka procedura odpowiednio zabezpiecza ich dane osobowe. Jak nietrudno zgadnąć, zwłaszcza w tym obszarze kredytodawcy nie mogą pozwolić sobie na żadne niedociągnięcia. Większość banków stosuje prostą, lecz skuteczną procedurę weryfikacji tożsamości wnioskującego. W ten sposób kredytodawcy sprawdzają, czy osoby składające wnioski są dokładnie tymi, za które się podają.

 

Jak działa weryfikacja?

Jeśli wynik decyzji kredytowej będzie pozytywny, a wnioskujący zaakceptuje warunki kredytu, przed wypłatą środków będzie musiał zweryfikować swoją tożsamość. W tym celu konieczne będzie przesłanie na wskazane przez bank konto symbolicznej kwoty 1 zł. Po zaksięgowaniu przelewu kredytodawca będzie mógł sprawdzić, czy dane właściciela konta są tożsame z tymi figurującymi we wniosku. Jeśli weryfikacją przebiegnie pomyślnie – bank niezwłocznie wypłaci pieniądze. Jeśli dane okażą się odmienne – umowa kredytowa nie dojdzie do skutku.

 

Dodatkowe udogodnienia

Często zdarza się, że banki oferują swoim klientom atrakcyjne produkty dodatkowe, np. w postaci ubezpieczeń. Sięgając po nie przy okazji kredytu, możesz zyskać wsparcie w codziennych sytuacjach i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Dobrym przykładem może być tu Santander Consumer Bank – bank od kredytów, który przy okazji Kredytu gotówkowego bez wychodzenia z domu oferuje swoim klientom pakiet „Pomoc na zawołanie” – ubezpieczenie assistance z profesjonalnym wsparciem medycznym i technicznym. A to jest w dzisiejszych czasach na wagę złota.