Usługi dźwigiem dedykuje się głównie podmiotom gospodarczym. Po co komu dźwig? Albo, czy firma, która właśnie buduje wieżowiec naprzeciwko, posiada własny dźwig czy wynajęty?

 

Usługi dźwigiem to branża niezwykle potrzebna. Bez dźwigu nie zawsze się da wybudować budynek, podnieść jakiś ciężar. Przydają się więc na budowie i przy załadunku lub rozładunku.

Gdzie szukać firm, które prowadzą usługi dźwigowe? Najlepiej na lokalnym rynku.

Poszukując firm w najbliższej okolicy, możesz wynegocjować korzystną dla siebie cenę. Jednak przede wszystkim musisz wiedzieć, do czego jest ci dźwig potrzebny. Jak duży musi mieć udźwig? Na jaki czas będziesz go potrzebował? Czy to będzie jednorazowa usługa czy raczej długofalowa współpraca? Będzie pracował u Ciebie tydzień czy może pół roku? Od tych wszystkich czynników zależy cena usługi.

 

Zróżnicowany sprzęt dostosowany do różnych potrzeb klientów

Firmy, zajmujące się wynajmem dźwigów dysponują naprawdę zróżnicowanym sprzętem. To pozwala dostosować maszynę lub urządzenie do niemal każdego profilu usługi. Z usług dźwigu rzadko korzysta przeciętny Kowalski, to najczęściej usługa dedykowana innym podmiotom gospodarczym, najczęściej firmom budowlanym. Dźwigi przydają się podczas akcji wydobywczych, podczas załadunku i rozładunku dużych ciężarów. W dużych miastach, takich jak Warszawa, ale też mniejszych, takich jak Siedlce czy Wyszków, dźwigi stosowane są często podczas budowy nowych budynków na ciasnych, ograniczonych działkach, stosuje się je również podczas remontów starych budynków.

 

Budowy, ale nie tylko

Dźwig sprawdza się idealnie tam. gdzie prowadzona jest budowa, a powstający budynek będzie wysoki. Rzadziej służy do przewiezienia czegoś na większą odległość. Najczęściej jednak porusza się w granicach budowy.

Trzeba pamiętać, że im bardziej zaawansowany technologicznie dźwig, tym bardziej jest bezpieczny. Na szczęście, firmy zajmujące się wynajmem dźwigów najczęściej inwestują w posiadany sprzęt, unowocześniając tabor tak, wiele inwestycji prowadzonych było szybciej i dokładniej.

 

Konkretne zlecenia

Z usług korzystają firmy, które potrzebują dźwigu w ramach konkretnego zlecenia. Zamiast inwestować, kupować sprzęt, który później albo będzie stał, albo trzeba będzie poszukiwać dla niego zleceń, tak, aby nie ponosić kosztów utrzymania urządzenia oraz obsługujących go pracowników, lepiej zdecydować się na wynajem na określony czas. Z usług dźwigu nie będą często korzystały osoby prywatne, chociaż, jeśli przeciętny Kowalski ma taką potrzebę, to może sobie oczywiście dźwig z obsługą wynająć. Na przykład na budowę.

Mimo, że dźwigi pracują głównie w budownictwie, to jednak często znajdują zastosowanie podczas podnoszenia innych ciężarów na znaczne wysokości, przydają się podczas ciężkich załadunków i rozładunków, do przenoszenia ciężarów z jednego miejsca na drugie. Dźwigi znajdują też zajęcie podczas prac pogłębiających dno rzek, przydając się podczas podnoszenia mułu z dna. Maszyny takie stają się niezbędne tam, gdzie trzeba nie tylko ułatwić, czy usprawnić pracę, ale też są budowy, które bez dźwigów trwałyby niezmiernie długo, stawiając przed wykonawcami i projektantami trudne zadanie takiego wyboru materiałów i takiego systemu pracy, by można było budować na wysokościach bez użycia dźwigu.

 

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez firmę PUH Krym Piotr Krym oferującą usługi dźwigowe.