Rozpoczynają się igrzyska dla młodych i niezależnych twórców gier wideo. Już po raz drugi najlepsi debiutanci branży gamingowej spotkają się w murach Warszawskiej Szkoły Filmowej.  130 pasjonatów tworzenia gier wideo z całej Polski w ekstremalnie krótkim czasie – zaledwie 36 godzin – stworzy kilkanaście nowych tytułów.

 

Konkurs potrwa trzy dni i rozpocznie się 17 lutego o godz. 19:00.

Każdą pracę oceni profesjonalne Jury w składzie: Artur Maksara (Flying Wild Hog, Fundacja Indie Games Polska), Karol Zajączkowski (11 bit studios), Sos Sosowski (twórca gier „tak złych, że aż dobrych”), prof. Paweł Filiciak (Dyrektor Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS), dr Maria Garda (Wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Badania Gier).

Otwarta prezentacja nowo powstałych gier odbędzie się  w 19 lutego o godzinie 10.30 w Kinie Elektronik.  

Warsaw Film School Game Jam to impreza, której laureaci, oprócz nagród rzeczowych, otrzymują automatyczną nominację do nagrody Game Jam Awards. Game Jam Awards to uroczysta Gala dla środowiska gamingowego, która ma na celu wytypowanie i docenienie najbardziej obiecujących twórców gier wideo w bieżącym roku. Swoista liga mistrzów to autorska inicjatywa Warszawskiej Szkoły Filmowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem branży, instytucji i mediów.

 

Warsaw Film School Game Jam – Program

Piątek, 17.02.2017

Godz. 19:00 – Taneczny before party – napoje i wyżywienie.

Godz. 22:00 – Ogłoszenie tematu gry – start Konkursu.

 

Sobota, 18.02.2017

Godz. 14:00 – Pamiątkowe zdjęcia i realizacja wideo.

Godz. 16:00 – Energetyczny poczęstunek od Organizatorów.

Niedziela, 19.02.2017

Godz. 10:00 – Koniec rywalizacji i Prezentacja stworzonych gier.

Godz. 17:00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

 

Źródło: Warszawska Szkoła Filmowa