Znalezienie odpowiedniego monitora do gier nie jest łatwym zadaniem. To szczególnie trudne, gdy celem jest wyciągnięcie maksimum potencjału z najnowszych tytułów i wydajnej karty graficznej. Jakie monitory spełnią oczekiwania graczy?

 

Monitor Samsung 27 cali 144 Hz z zakrzywionym ekranem

W przypadku monitorów do gier częstotliwość odświeżania obrazu jest niemal tak samo ważna jak rozdzielczość, która często jest traktowana jako główne kryterium wyboru. Wysoka wartość tego parametru pozwala zapewnić płynną rozgrywkę, a także umożliwia szybsze reagowanie na ruchy przeciwników w grach multiplayer. Wielu graczy z tego względu stawia na monitory o częstotliwości odświeżania wynoszącej 120 Hz lub 144 Hz.

Jednym z tego typu modeli jest monitor Samsung 27 cali 144 Hz. Płynność idzie tutaj w parze z wysoką rozdzielczością WQHD – liczba pikseli jest niemal dwukrotnie wyższa niż w przypadku standardu Full HD. Ponadto monitor Samsung 27 cali 144 Hz jest wyposażony w zakrzywioną matrycę, dzięki czemu oczy użytkownika w mniejszym stopniu męczą się przy wielogodzinnej rozgrywce. Taka konstrukcja sprzyja również immersji – zakrzywiony monitor zajmuje większą część pola widzenia, co sprawia, że gracze mogą w pełni wczuć się w akcję.

 

Kto powinien wybrać monitor Samsung 27 cali 144 Hz?

To wybór, który może zainteresować nie tylko graczy, lecz także osoby poszukujące odpowiedniego sprzętu do pracy czy oglądania filmów. Wysoka rozdzielczość sprzyja wykonywaniu wielu zadań jednocześnie w zastosowaniu profesjonalnym, podczas gdy zakrzywiony ekran w parze z wysoką jakością obrazu zapewnia świetne wrażenia w filmach i serialach.

 

Monitor 49 cali 4K – propozycja dla wymagających

Choć przekątna 27” jest dość uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się w większości standardowych przypadków, niektórzy gracze celują w sprzęt o wyjątkowych parametrach. Warto zwrócić uwagę na propozycje takie jak skierowany do graczy CHG90 – jest to pierwszy na świecie zakrzywiony monitor o przekątnej 49 cali i proporcjach obrazu 32:9.

Jakie korzyści daje tak duża powierzchnia wyświetlania obrazu w parze z szerokim ekranem? Dla graczy jest to przede wszystkim szansa, by ujrzeć więcej szczegółów scen w najnowszych tytułach i cieszyć się jeszcze większym polem widzenia podczas rozgrywki. Dodatkowo monitor 49 cali 4K pozwala na bezproblemowe korzystanie z wielu aplikacji naraz – co więcej, możliwe jest podłączenie dwóch różnych źródeł obrazu bez straty jakości.

Zarówno w przypadku gier, jak i filmów oraz innych treści wizualnych, kolory mają szczególne znaczenie dla wrażeń użytkownika. W tym modelu zastosowano technologię kropek kwantowych, która zapewnia większą głębię barw. Co więcej, specjalnie przygotowany tryb gier umożliwia optymalizację parametrów takich jak kontrast, ostrość czy poziom gamma dla różnych tytułów. Nie można przy tym pominąć wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu, dzięki której płynność rozgrywki stoi na doskonałym poziomie – monitor 49 cali 4K od Samsunga zapewnia odświeżanie z szybkością 144 Hz. Więcej informacji o tym modelu można znaleźć na stronie producenta.

 

Artykuł powstał we współpracy Samsung