Jednym z ciekawych dodatków oferowanych przez operatorów telewizji jest multiroom. Sprawia on, że oglądanie ulubionych kanałów telewizyjnych jest bardzo wygodne. Jak działa multiroom, dlaczego warto z niego skorzystać i jak go podłączyć?

 

Multiroom – co to jest i jak działa?

Multiroom to dodatek, który pozwala na śledzenie jednocześnie kilku kanałów telewizyjnych. Kluczem jest w tym przypadku wyposażenie się nie tylko w odpowiednią liczbę telewizorów, ale również dekoderów z osobnym pilotem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba się nim dzielić, chcąc przełączyć kanały w telewizorze.

W przypadku multiroomu ciekawie prezentuje się oferta INEA. Ta usługa dostępna jest w niej jako dodatek, jeśli wykupi się określony pakiet telewizyjny. Trzeba się wówczas liczyć z dodatkową opłatą, ale nie jest ona duża. Jej wysokość zależy od liczby dekoderów, z których będzie się korzystało. Całkowity rachunek w porównaniu z konkurencyjnymi operatorami nie będzie jednak wysoki, nawet jeśli weźmie się pod uwagę największe paczki kanałów telewizyjnych (w wersji premium).

 

Zalety korzystania z multiroomu

Multiroom to dodatek, który pozwala na oglądanie jednocześnie kilku kanałów telewizyjnych na kilku odbiornikach przy jednej umowie z operatorem. Sprawia to, że domowe kłótnie o pilota mogą odejść w zapomnienie. Multiroom doskonale sprawdza się w dużych, wielopokoleniowych rodzinach, jak i wśród grup znajomych, którzy z różnych przyczyn mieszkają razem w jednym mieszkaniu (np. ze względu na pracę lub studia w podobnej lokalizacji).

Multiroom zapewnia spokój, tak bardzo ważny w domowym zaciszu. Po jego wykupieniu nie trzeba się martwić tym, czy uda się obejrzeć odcinek ulubionego serialu lub ważne wydarzenie sportowe.

W multiroomie bardzo ważne jest to, że przy podziale sygnału na kilka różnych odbiorników wybrane kanały telewizyjne nadal udostępniane są w jakości HD i nie trzeba się obawiać, że pojawią się różnego rodzaju problemy techniczne. Oprócz tego multiroom pozwala na nagrywanie ulubionych programów przy wykorzystaniu specjalnej nagrywarki dostępnej w dekoderze. Dzięki temu można odtworzyć swoje ulubione programy po powrocie do domu.

 

Multiroom – jak podłączyć?

Multiroom – jak podłączyć?” to często padające pytanie. Szczególnie martwią się o to osoby, które nie uważają się za specjalistów w kwestiach technicznych. Podłączenie multiroomu nie wymaga jednak szczególnych umiejętności. Nie trzeba w tym celu wynajmować technika i można zrobić to samodzielnie.

Jeśli chodzi o multiroom, jak podłączyć go prawidłowo? Jeżeli stosuje się instalację standardową, wówczas kabel antenowy podłącza się do głównego dekodera. Kolejny krok polega na zainstalowaniu rozgałęźnika, którym rozdziela się sygnał na pozostałe dekodery znajdujące się w innych pomieszczeniach. Dwojako multiroom można podłączyć przy modemie światłowodowym. Robi się to albo za pomocą rozgałęźnika, albo przez podłączenie poszczególnych dekoderów do modemu światłowodowego z wykorzystaniem kabli Ethernet oraz jednego z kilku wejść. Dekodery te podłącza się następnie do telewizora.