Czy warto wydawać fortunę na jednorazową kreację? Ile razy zdałeś sobie sprawę, że zbliża się ważna data, a ty nie masz w swojej szafie niczego, co byłoby odpowiednie na ten dzień?

 

Specjalne okazje mają to do siebie, że mają miejsce tylko raz lub kilka razy do roku i mało kto jest na nie przygotowany pod względem odzieżowym. Im bliżej terminu, tym kwestia dobrania odpowiedniego stroju staje się bardziej nagląca. Gdzie znaleźć coś ,,w sam raz na jeden raz” bez nadszarpnięcia budżetu?

Specjalne okazje wymagają przeważnie specjalnych przygotowań. Zazwyczaj są to sytuacje takie jak wesela, komunie czy inne przyjęcia na których nie wypada pojawić się w codziennym stroju. O ile mężczyzna z łatwością znajdzie w szafie koszulę i marynarkę, o tyle te elementy garderoby nie zawsze sprawdzą się w przypadku kobiet. Eleganckie zestawy, które mamy w szafie zazwyczaj nawiązują do obowiązującego w naszym miejscu pracy dress code’u. Granaty i czernie wyglądają dobrze w biurze, jednakże na ważnym przyjęciu mogą wydawać się zbyt smutne i przytłaczające.

Z drugiej strony specjalne okazje wymagają od nas stylu i elegancji. Odpowiedni dobór stroju jest również wyrazem szacunku dla gospodarza przyjęcia, ponieważ wyraża nasze osobiste zaangażowanie w przygotowanie się do ważnego dla niego momentu. Nie każdy posiada w swojej szafie miły dla oka, a zarazem elegancki strój. Czasem jest on jednak niezbędny. Problem pojawia się, gdy zdajesz sobie sprawę, że założysz go tylko raz czy dwa razy, więc nie chcesz, aby taki wydatek znacząco obciążył twoją kieszeń.

Ciekawym trendem, który można ostatnio zaobserwować jest skłanianie się w takich sytuacjach ku sklepom typu second hand lub vintage. Oczywiście nie powinien być to sklep przypadkowy, ponieważ w takim stracimy nie tylko czas, ale także cierpliwość. Dobry second hand to taki, który zaproponuje nam wyselekcjonowany asortyment, co już na wstępie zwiększa nasze szanse na znalezienie ładnej kreacji, która z powodzeniem posłuży nam w trakcie jednorazowego wyjścia.

Jeżeli nie przekonują cię tego typu miejsca, możesz skorzystać z oferty online. Second handy w sieci proponują klientom starannie wybrane produkty. Znajdziesz tam nie tylko szczegółowe zdjęcia, ale także pełny opis kondycji produktu, jego rozmiar, wymiary czy skład tkaniny z której został uszyty. Zdarza się, że oferowane tam ubrania są całkiem nowe i posiadają jeszcze metki, ponieważ pochodzą z końcówek zagranicznych kolekcji.

Zakup ,,na specjalną okazję” powinien być dobrze przemyślany, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że kupujemy rzecz, którą założymy tylko jeden raz. Można oczywiście kupować ,,ubrania na wszelki wypadek” korzystając z sezonowych wyprzedaży, ale przy takim rozwiązaniu nie mamy pewności, że taki element garderoby w ogóle kiedykolwiek do czegoś się przyda. Regularne sklepy oferują przeważnie ubrania w których bardzo widoczne są elementy panującej aktualnie mody. Po dwóch czy trzech sezonach takie ubranie nie spełnia już swojej funkcji, a nawet może wydawać się śmieszne. Może więc warto dać szansę na nowe życie odzieży, która jest stylowa, bo wykonana z dobrych jakościowo materiałów, a jednocześnie nie przywodzi natychmiastowo na myśl konkretnego trendu? Taka odzież jest często ponadczasowa i bardzo uniwersalna. Bez wątpienia znajdziesz ją w rozsądnej cenie w dobrych sklepach typu second hand lub vintage.

Szafa Pełna Ciuchów – Second hand online