Dach jest bardzo ważnym elementem każdego budynku. Pełni on funkcję zabezpieczającą mieszkańców oraz budynek przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Pozwala na bezpieczne funkcjonowanie, gwarantuje ciepło oraz odpowiada za nieprzemakalność.

 

Każdy powstający budynek wymaga przeprowadzenia montażu dachu. Do tego celu najlepiej wybierać odpowiedzialną i fachową ekipę dekarzy. Dzięki temu uniknąć można wielu katastrof budowlanych oraz otrzymać gwarancję długotrwałego dachu. Oprócz tego ważne jest, aby dach był regularnie poddawany przeglądom technicznym. Wstępny przegląd można wykonać samemu lub wynająć ekipę, która go przeprowadza. Przeglądy techniczne dachu pozwalają zapobiec awariom i większym uszkodzeniom dachu. Jeżeli zauważymy, że nasz dach zaczął przeciekać lub pewien element został w nim oderwany powinniśmy, jak najszybciej poszukać pomocy.

 

Ekipa dekarska Traffic

Doskonałym rozwiązaniem jest wybranie ekipy zajmującej się naprawą dachów. Przykładem może być rekomendowana ekipa dekarska Traffic. Gwarantują oni kompleksową obsługę na najwyższym poziomie.

Ekipa dekarska Traffic może pochwalić się licznymi pracami montażu i naprawy dachów. Posiada specjalne certyfikaty krycia dachów i ma wieloletnie doświadczenie.

Pracownicy ekipy Traffic wykonują między innymi prace takie, jak:

  • montaż, renowacja oraz naprawa dachów
  • montaż systemów rynnowych
  • montaż okien dachowych
  • obróbka komików
  • odśnieżanie dachów
  • inne pracę dachowe

Ekipa wykonawcza Traffic działa na rynku budowlanym od wielu lat i ma liczne osiągnięcia na swoim koncie. Zapewnia fachową obsługę, chętnie służy pomocą i zna się na różnych nowoczesnych rozwiązaniach technicznych związanych z montażem dachów. Wykonała dużo prac naprawczych dachów i ma wielu zadowolonych klientów.

 

Naprawa dachów – istotne kwestie

Naprawa dachu jest potrzebna jeśli zauważymy, że dach przestaje być szczelny w wyniku uszkodzenia poszycia lub więźby dachowej. Uszkodzenia poszycia są najbardziej groźne dla całej konstrukcji budynku i niebezpieczne dla mieszkańców. Jedną z objaw może być przeciekanie dachu, jeśli zauważymy tego typu znaki powinniśmy, jak najszybciej poszukać odpowiedniej ekipy zajmującej się naprawą dachów. Nie naprawiony dach zaczyna z każdym dniem coraz bardziej przeciekać i nasiąkać wodą, zwłaszcza jeśli trwa pora zimowa lub jesienna. Popękane i nieszczelne poszycie dachowe zwiększa ryzyko przemoknięcia stropów i uszkodzenia całej konstrukcji dachowej.

Naprawa dachów jest również konieczna, kiedy doszło do uszkodzenia więźby dachowej. Tego typu awarie wywołane są zazwyczaj przez atak owadów lub grzybów. Drewniana więźba traci swoje właściwości i trwałość w wyniku osadzania się na niej grzybów lub działania owadów. Poszczególne elementy więźby zaczynają się uginać, a cała konstrukcja dachowa może szybko się zawalić.

Naprawa dachu nie jest prostym zadaniem i powinna być wykonywana przez fachową ekipę dekarską. Jednak zanim zatrudnimy odpowiednich fachowców musimy postarać się uzyskać pozwolenie na budowę. Pozwolenie na naprawę dachu jest wymagane, kiedy zamierzamy całkowicie zmienić poszycie dachowe i więźbę dachową. Bez zezwolenia można naprawić jedynie, niewielkie fragmenty poszycia dachowego.

Pozwolenie na przeprowadzenie ogólnego remontu dachu należy załatwić w Starostwie Powiatowym – wydział Architektury. Jeżeli chcielibyśmy wykonać naprawę dachu bez pozwolenie musimy mieć świadomość bardzo dużego ryzyka. Brak pozwolenia na naprawę dachu może wiązać się z otrzymaniem wysokiej klasy grzywny oraz nakazem rozbiórki dachu.

 

Naprawa dachów – koszt inwestycji

Każda naprawa dachów wiąże się z niemałym kosztami, trzeba kupić nowy materiał na poszycie, więźbę lub pokrycie dachowe. Dodatkowo warto zainwestować w dobrą i renomowaną ekipę, która wykona naprawę. Najmniej kosztowne remonty dachu to demontaże pokrycia np. dachówki lub blachodachówki. Na rynku dekarskim tego typu usługi kosztują mniej więcej 5zł/m2. Największe kosztowo naprawy dachu to demontaże starego pokrycia dachowego wykonanego z eternitu. Koszt demontażu pokrycia eternitowego szacuje się mniej więcej na 15-20 zł/m2. Oprócz tego w całkowitym koszcie należy również uwzględnić koszt wywozu oraz utylizacji starych materiałów. Utylizacja eternitu jest bardzo kłopotliwa i kosztowna. Jednak jeśli jesteśmy zmuszeni do przeprowadzenia naprawy dachu z eternitu musimy skorzystać z pomocy firm zajmujących się tego typu zadaniami.

Naprawa dachów często wiąże się z wymianą pokrycia. Koszt nowego pokrycia dachowego zależy od rodzaju zastosowanego materiału. Obecnie chętnie wybieranym materiałem na pokrycie dachu jest blachodachówka. Ma stosunkowo niską cenę, dobre właściwości i dostępna jest w różnych wersjach i kolorach