W naszym kraju preferujmy różne formy rozrywki. Wiele osób wybiera kino, niektórzy spotkania ze znajomymi, jeszcze inni spacery w parkach lub lasach. Okazuje się jednak, ze coraz więcej osób odwiedza także teatry. Dlaczego ma to tak duże znaczenie?

 

Zupełnie inaczej…

Teatry w Polsce mają niesamowity klimat i wie o tym każdy, kto odwiedza je regularnie. Wbrew niektórym opiniom teatr to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu. W zależności od sztuki na jaką się wybierzemy czeka nas mnóstwo śmiechu, dramatyczne emocje albo łzy wzruszenia. Każdy spektakl ma w sobie coś wyjątkowego. Być może jest to związane z grą aktorską na żywo. Dzięki temu bardziej doceniamy wkład aktorów w przygotowanie całego przedstawienia. Każdy spektakl jest jedyny i niepowtarzalny, mimo tego że historia jest ta sama, będzie opowiadana na różne sposoby, w różnych interpretacjach. Właśnie to jest głównym wyróżnikiem teatru.

 

Kilka zasad

Wybierając się na spektakl powinniśmy pamiętać o odpowiednim stroju. Panie mogą wybrać proste sukienki, panowie zaś koszule i eleganckie spodnie. Ubierając się w ten a nie inny sposób pokazujemy wyjątkowość tego miejsca. Wchodząc do budynku teatru, widząc innych widzów w eleganckich strojach od razu czujemy pewien niepowtarzalny klimat, który ciężko odnaleźć gdziekolwiek indziej. Wiele osób unika chodzenia do teatru właśnie przez wzgląd na dress code. Zupełnie niepotrzebnie. Dzięki temu, już w domu mamy świadomość tego, że ten wieczór będzie naprawdę wspaniały. Do kina możemy wybrać się niemal w każdym momencie, w teatrze jest inaczej. Na niektóre sztuki musimy rezerwować miejsca z bardzo dużym wyprzedzeniem, szczególnie jeśli zależy nam na premierze.

Bez wątpienia obcowanie ze sztuką wysoką powinno wejść nam w krew. Jeśli wybierzemy się do teatru chociaż raz na jakiś czas z pewnością będziemy chcieli tam wrócić. Warto przekonywać do tego szczególnie młode osoby, które niestety nadal częściej wybierają wizyty w kinie.

Artykuł opracowany we współpracy z Teatrem Szekspirowskim.