Najpiękniejsza nawet aranżacja wnętrza może się z czasem znudzić, co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu zmienić coś w swoim otoczeniu. Jeśli zależy Ci na szybkiej, ale spektakularnej metamorfozie domu czy mieszkania, polecamy niezwykle modne i stylowe plakaty z napisami.

 

Plakat inny niż wszystkie

Przeważająca część plakatów i obrazów, którymi dekorujemy wnętrza oddziałuje na nas za pomocą obrazu i koloru. Może to być malowniczy krajobraz, geometryczny deseń czy artystyczny portret. Tymczasem plakaty z napisami wyróżniają się tym, że w zaskakująco udany sposób łączą tekst z przepiękną oprawą graficzną. To niezwykle oryginalne rozwiązanie sprawdzi się zarówno w minimalistycznym wnętrzu, które bazuje na oszczędnych w wyrazie dekoracjach, jak i w pełnym przepychu salonie. Jak to możliwe? Wszystko zależy od tego, na jaki wzór się zdecydujemy. I nie mówimy tylko o wyborze odpowiedniego hasła czy napisu.

Plakaty Z Napisami 2

 

Zagadka dla grafologa

Choć wydawać by się mogło, że plakaty z napisami to przede wszystkim napis, nie bez znaczenia jest także jego wygląd. W szerokiej ofercie wzorów znajdziemy zarówno drukowane litery o ciężkiej i majestatycznej formie, delikatne zawijasy przypominające odręczne pismo, jak i teksty sprawiające wrażenie wystukanych na zabytkowej maszynie do pisania. Dla grafologa konkretny rodzaj pisma jest swego rodzaju wizytówką, która bardzo wiele mówi o charakterze badanej osoby. Podobnie wybrany przez nas do pokoju plakat z napisem zdradzi, czy jesteśmy miłośnikami delikatnych i romantycznych aranżacji czy raczej surowych, industrialnych wnętrz.

Dobierając konkretny wzór warto mieć na uwadze, że oglądany plakat musi się świetnie prezentować nie tylko w sklepie lub na stronie internetowej, ale przede wszystkim w naszym wnętrzu. Kluczem do stworzenia zachwycającego wystroju jest więc odpowiednie dopasowanie plakatu do estetyki jaka panuje w danym pomieszczeniu: w klimacie glamour doskonale będą się prezentować plakaty na zamówienie ze złoconymi literami, w stylu shabby chic wzór przedstawiający odręczne pismo, z kolei w industrialnym salonie ciężka, drukowana czcionka. W związku z tym, że aranżacje w stylu vintage cieszą się dużym zainteresowaniem, które przyszło wraz z modą na design lat 60., 70. i 80. XX wieku, ciekawym pomysłem mogą się także okazać plakaty retro nawiązujące do grafik dawnych reklam i haseł propagandowych.

Plakaty Z Napisami 3

redro.pl/plakaty/tematy/typografia

 

Zmotywuj się do działania

Bardzo dużą popularnością cieszą się motywacyjne plakaty. Zaprezentowane na nich hasła, poza funkcją dekoracyjną, pełnią także zupełnie wyjątkową rolę – mają nas zachęcać do działania, podejmowania nowych wyzwań, zwalczania swoich słabości lub realizacji odkładanych na później marzeń. Niektórzy mogą być sceptycznie nastawieni do motywacyjnych plakatów uważając, że jeśli sami nie jesteśmy w stanie wziąć spraw w swoje ręce, tym bardziej nie zmieni tego dekoracja zawieszona na ścianie. Tymczasem większość z nas jest wzrokowcami. Nie tylko piękny wizualnie, ale także trafiający w sedno plakat, zawieszony w najbardziej widocznym miejscu naszego pokoju sprawi, że nie będziemy mogli przejść obok niego obojętnie. Niezależnie od tego, czy chcesz zrzucić zbędne kilogramy, stać się bardziej pewny siebie czy śmielej podejmować ryzykowne decyzje, odpowiednio dobrane hasło na plakacie będzie swego rodzaju drogowskazem, przypomnieniem, z którym o wiele łatwiej zrealizujesz swoje marzenia.

 

Zabawne hasło czy śmieszny komplement?

Plakaty z napisami nie muszą być jednak wcale poważne. Jeśli zależy Ci na zabawnym akcencie, który wywoła uśmiech na twarzy domowników i gości, sięgnij po dowcipny tekst. W kuchni lub jadalni świetnie będzie się prezentował napis: „Life is perfect with a cup of coffee”, w sypialni: „A smile is the prettiest thing you can wear”, a w salonie: „Be yourself – everyone else is already taken”. We wnętrzach znakomicie sprawdzają się akcenty dekoracyjne, które są nie tylko piękne, ale także praktyczne. Zabawny plakat nie tylko upiększy naszą aranżację, ale poprawi nam także humor!

 

Twoje motto na plakacie

W sklepach znajdziemy bogatą ofertę najprzeróżniejszych napisów, haseł i cytatów. Jeśli jednak nie znajdziesz niczego, co przykułoby Twoją uwagę, to nic straconego. Plakaty na zamówienie wykonane na podstawie autorskiego projektu to świetny pomysł, aby stworzyć jedyną i niepowtarzalną dekorację naszego pokoju. Jeśli masz swoje ulubione motto, powiedzenie lub cytat znanego artysty czy filozofa, zaprojektuj własny wzór. Możesz skorzystać z dostępnych czcionek lub własnoręcznie przygotować napis. Zaletą dekoracji wykonanej na zamówienie jest nie tylko to, że będzie to unikalna ozdoba, która nie pojawi się w żadnej innej aranżacji. To także najlepszy sposób na to, aby stworzyć element wystroju wnętrza, który pod każdym względem będzie spełniał nasze, najbardziej nawet, wygórowane wymagania.