Większość z nas przez cały rok z utęsknieniem czeka na sezon urlopowy. Wreszcie można porzucić dotychczasowe obowiązki i wyruszyć w fascynującą podróż, która zmieni całkowicie nasze spojrzenie na swoje życie i bieżące sprawy. Dziś chcemy Wam zaprezentować dwa zupełnie odmienne od siebie kierunki wakacyjnych wypraw – arabski Dubaj i na wskroś europejskie Włochy. Który rejon wybierzesz?

 

Dubaj – egzotyczna wyprawa z rozrywką i sportem w tle

Dubaj to kraj o bogatej działalności kulturalnej, przejawiającej się w licznych muzeach, bibliotekach i scenach, między innymi Royal Hall w Dubai Perl czy Dubai Community Theatre. Ci, którzy przyjeżdżają do miasta w celach rozrywkowych, na pewno nie będą mieli na co narzekać. Jednym z ciekawszych imprez jest Dubai Shopping Festival oraz Dubai Summer Surprises. Na co dzień w mieście działa wiele kawiarni i restauracji, w których można świetnie zjeść. Jeżeli do Dubaju przyjeżdżasz z dziećmi, zabierz je koniecznie do parku wodnego w Wonderland lub do Wild Wadi – arabski odpowiednik Disneylandu. Jeśli chcesz się dobrze pobawić, wpadnij do jednego z tutejszych klubów, w których muzyka gra do białego rana. Bogata baza noclegowa sprzyja bezpiecznemu wypoczynkowi w odpowiednim standardzie.

Jeśli z kolei jesteś zapalonym fanem sportowym, na pewno zainteresuje Cię znany na całym świecie turniej golfowy Dubai Desert Classic lub prestiżowe wyścigi konne Dubai World Cup. Atrakcji sportowych na najwyższym poziomie na pewno tu nie brakuje.

Więcej informacji na temat wycieczki do Dubaju znajdziesz na stronie internetowej https://dreamtours.pl/wakacje/zjednoczone-emiraty-arabskie/dubaj.

 

A może wolisz znane kierunki w Europie? Wybierz się do Włoch

Jeżeli wyjazd do Dubaju wydaje Ci się miejscem zbyt odległym pod względem kulturowym i religijnym, zawsze możesz wybrać się do znanych i lubianych przez Europejczyków Włoch. Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, wyspa Capri, Katedra Santa Maria del Fiore czy Fontanna di Trevi – oto najpopularniejsze włoskie zabytki i miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy. Miłośnicy historii będą zachwyceni na widok Panteonu, Forum Romanum, Placu św. Marka i Galerii Uffizi. Ci, którym marzy się błogie lenistwo na plaży, powinni wybrać się na Sycylię lub na Sardynię, które idealnie nadają się do tego celu.

Jeżeli zainteresowała Cię wycieczka do Włoch, koniecznie wejdź na stronę https://dreamtours.pl/wakacje/wlochy i zarezerwuj wyjazd już dziś. Inne kierunki wyjazdów możesz przejrzeć, odwiedzając portal https://dreamtours.pl.