Nagle twoja konkurencja zna każdy twój krok? Żona wie o tobie wszystko? Twoje, trzymane w tajemnicy plany biznesowe stały się planami konkurencji? Zastanów się i pomyśl, czy nie zostałeś przypadkiem ofiarą podsłuchu.

 

Podsłuch może zostać zainstalowany wszędzie. W mieszkaniu, telefonie komórkowym, stacjonarnym czy biurze. Wszędzie tam, gdzie często przebywasz i spotykasz się z ludźmi. Zwłaszcza, jeśli masz stałe przyzwyczajenia, takie choćby jak, zawsze ten sam stolik w restauracji, od lat ta sama siłownia etc. Osoby, poszukujące nielegalnych informacji o tobie mają duże pole do popisu. A najbardziej popisowym miejscem jest twój samochód.

 

Podsłuch w aucie

Kiedy spędzasz dużo czasu w aucie, prowadzisz w nim niekończące się dyskusje i narady z kontrahentami, partnerami biznesowymi, pracownikami czy osobami bliskimi. To często w samochodzie powstają najciekawsze plany, dotyczące twojej przyszłości. Jeśli ktoś ma informacje o takich rzeczach, o których nie ma prawa wiedzieć, bo na przykład rozmawiam o nich z zaufaną osobą w samochodzie, musisz niezwłocznie przystąpić do działania. Podejrzenie, że auto znajduje się na podsłuchu może być całkiem zasadne, ale też, co ciekawe, sam możesz mieć problem ze znalezieniem urządzenia, które cię szpieguje. Auto to miejsce, w którym człowiek czuje się bardzo swobodnie, więc rozmawia o wielu sprawach.

Malutkie urządzenie, czyli pluskwa, z dobrym, wzmocnionym mikrofonem, czułą anteną i baterią, dzięki której może działać przez dłuższy czas jest łatwe do ukrycia w pełnym zakamarków aucie. Często wyposażona w magnes, może zostać podrzucana czy pod siedzenia, czy deskę rozdzielczą. Sam musiałbyś chyba rozebrać auto na czynniki pierwsze, by ją znaleźć, aczkolwiek, są ludzie, którzy wykrywaniem podsłuchów zajmują się na co dzień.

 

Masz podejrzenie, co robić?

Przede wszystkim pamiętaj, że powinieneś ograniczyć wszelkie rozmowy osobiste czy telefoniczne w samochodzie, ale też poza nim. Oczywiście, nie powinieneś popadać w paranoję, ale ostrożność nie zaszkodzi. Należy również zweryfikować, czy samochód faktycznie jest na nasłuchu. Samemu trudno znaleźć urządzenia nasłuchowe, niektóre są naprawdę niewielkich rozmiarów, a do tego można je schować praktycznie wszędzie. Najpewniejszym rozwiązaniem jest tutaj zaufaniem specjalistą od wykrywania podsłuchów. Kim są owi specjaliści? To sprawdzone, działające od lat agencje detektywistyczne, posiadające odpowiednie urządzenia oraz wiedzę w zakresie wykrywania podsłuchu, kamer i innych urządzeń szpiegujących. Oddając sprawę w ręce specjalistów, zyskujesz pewność, że twój problem zostanie rozwiązany. Detektyw pomoże ci również odnaleźć tego, kto założył ci podsłuch.

 

Znajdź kogoś, kto znajdzie i podsłuch i podsłuchującego

Na spotkaniu w agencji będziesz musiał odpowiedzieć sobie i detektywom na kilka pytań, dlatego najlepiej zanotuj swoje wątpliwości. Detektyw zapyta cię, co nasunęło ci podejrzenia, że jesteś podsłuchiwany? Odpowiedź na to pytanie musisz przemyśleć bardzo dokładnie, ponieważ źródła wycieku informacji mogą być różne, od podsłuchu, do inwigilacji komputera, po plotki i kanały akustyczne, gdzie może się okazać, że rozmowy w zaciszu twojego gabinetu są doskonale słyszalne w kuchni lub sekretariacie. Może informacje wyciekły przypadkowo? Może osoba, która wie to, czego wiedzieć nie powinna, jest bystra, inteligentna i doskonale kojarzy fakty?

Drugie pytanie, to takie, które odpowie nam na pytanie, po co ktoś miałby cię podsłuchiwać. Kto to może być, jakie będzie miał z tego korzyści? Trzecie, to gdzie sam umieściłbyś podsłuch? Poszukaj najpierw dyktafonu czy telefonu komórkowego, które możesz znaleźć sam, nie narażając się na koszty. Pamiętaj też, że sprzęt do wykrycia podsłuchu jest zdecydowanie droższy niż podsłuch, dlatego najczęściej znajduje się na wyposażeniu profesjonalnych firm, zajmujących się tego typu rzeczami. Chcąc zaś zlecić poszukiwanie podsłuchu detektywowi, nie mów o tym głośno, bo przecież podsłuchujący będzie znał twoje plany. Firmy zajmujące się usługami detektywistycznymi mają swoje sposoby na nawiązanie dyskretnego kontaktu z klientem.

 

Autor artykułu:
Artykuł przygotowali detektywi z firmy Pro-Tom. Pro-Tom świadczy usługi na terenie całego kraju.