Zbliża się czas wakacyjnych wojaży, co dla wielu rodziców stanowi nie lada wyzwanie logistyczne. Po wytężonej nauce, każdy chciałby zapewnić swojemu dziecku optymalny wypoczynek. Wakacje z dziećmi różnią się jednak zasadniczo od romantycznych wyjazdów we dwoje.

 

Inne kryteria należy wówczas wziąć pod uwagę, a relaks całej rodziny siłą rzeczy podporządkowany jest w głównej mierze potrzebom najmłodszych. Gdzie pojechać, by maluchy się nie nudziły, lecz wróciły szczęśliwe i zadowolone? Od Bałtyku, aż po Tatry, nasz piękny kraj obfituje w niesamowite miejsca nastawione na przyjęcie młodych wczasowiczów. Podpowiadamy 5 sprawdzonych lokalizacji!

 

Park Leśnych Niespodzianek w Ustroniu

Góry to doskonałe miejsce na wypoczynek, zarówno latem, jak i zimą. Znajdą tu coś dla siebie amatorzy śnieżnego szaleństwa oraz entuzjaści pieszych wędrówek na okoliczne szczyty. Rodzinne wakacje w Ustroniu to nie tylko możliwość pokonywania górskich szlaków, czy kąpieli w wartkiej Wiśle. Z myślą o najmłodszych powstał tu Park Leśnych Niespodzianek, który każdego lata odwiedzają rzesze turystów z dziećmi. Atrakcje parku dostosowano do preferencji dzieciaków w każdym wieku. Dla najmłodszych przygotowano interaktywne bajki, dla starszych niecodzienną rozrywką jest kontakt z leśnymi zwierzątkami, które w większości przechadzają się wśród zwiedzających, więc można je pogłaskać, czy osobiście nakarmić. Prawdziwą gratką są pokazy ptaków drapieżnych, czym nasi milusińscy będą mogli pochwalić się kolegom po powrocie do szkoły.

 

Rodzinny park rozrywki w Łebie

Miłośnicy plażowania i zażywania morskich kąpieli mogą wybrać się do Łeby, która jest miejscem bardzo przyjaznym dzieciom. Znajduje się tu słynny na całą Polskę Discovery Park Łeba. Atrakcjami parku są m.in. wydzielony park linowy, kolekcja dinozaurów o sporych gabarytach, czy kino 5D. Nawet poza obrębem parku w Łebie nie sposób się nudzić. Można wybrać się do lokalnego labiryntu, czy oceanarium. Podczas deszczowej pogody alternatywę stanowią: muzeum statków, muzeum motyli, a nawet niezwykłe muzeum smoków.

 

Rodzimy Hobbiton

Wszyscy mali i duzi fani popularnej sagi o przygodach sympatycznych Hobbitów będą zachwyceni, jeśli przynajmniej przez kilka dni pomieszkają w domkach stylizowanych na budowle rodem z mistycznej krainy Shire. Domki Hobbitów znajdują się w samym sercu Borów Tucholskich. Dookoła występują liczne lasy i jeziora, które pozwolą znaleźć ochłodę się w upalne dni. Każde dziecko będzie zachwycone, mogąc poczuć się, niczym bohater epickiej opowieści, pełnej magii i niezwykłych istot.

 

Międzybrodzie Żywieckie – aktywny wypoczynek dla całej rodziny

Dla dzieci, które kochają sport, lubią, gdy dużo się dzieje i poszukują emocjonujących wrażeń, idealnym pomysłem będzie wyjazd do Międzybrodzia Żywieckiego ze słynną Górą Żar. Można tu uprawiać kolarstwo górskie, spróbować swoich sił na paralotni, czy wjechać na szczyt góry specjalną kolejką. Atrakcją dla turystów są zmagania spadochroniarzy, czy pokazy lotów szybowcowych. Można również pożeglować w rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim.

 

Kanał Elbląski

Mazury to kraina tysiąca jezior, które dają możliwość pływania bądź żeglowania. Mazury mają jednak do zaoferowania znacznie więcej. Znanym punktem turystycznym jest Kanał Elbląski, którym zachwycają się zwłaszcza dzieciaki. Jest on określany mianem jednego z Siedmiu Cudów Polski. Tym, co wyróżnia rejsy po kanale jest fakt, iż statek żegluje nie tylko po wodzie, ale także… po trawie.

 

Cudze chwalicie…

Choć wakacje szybko się kończą, można je wykorzystać produktywnie i pokazać swojemu dziecku prawdziwe perełki. Nie trzeba ich szukać poza granicami kraju, ponieważ w Polsce cudownych i niezwykłych miejsc nie brakuje. W ramach jednego urlopu nie wystarczy czasu na odwiedzenie wszystkich, ale co roku można odkrywać kolejne niezwykłe krainy i miejscowości. Dzięki temu rodzinne wakacje będą niezapomniane.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem feelalive.pl